לעבוד בבית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לעבוד בבית 

מאת   16/09/2010 |  נצפה 2005 פעמים

אחד החלומות של הרבה אנשים שכירים, היא לקום בבוקר ולא ללכת למשרד. לקום בבוקר ולדעת שאפשר למשוך קצת את הזמן בבוקר ולהתחיל להתיישב מול המחשב, או הטלפון לתאום פגישות ובעצם – לעבוד מהבית.

עבודה מהבית כרוכה בהרבה מאד משמעת עצמית. הקסם של לעבוד מהבית, אינו קסום כל-כך. כדי להצליח לעבוד מהבית, חייבים לבנות סדר יום שיודעים מאיזה שעה מקדשים לעבודה ובאיזו שעה עושים הפסקה.

לא פעם בזמן שעובדים מהבית נוטים להתפתות לביצוע מטלות של הבית כי אנחנו בבית ללכת לקניות, לדואר, סידורים שוטפים של מספיקים כשעובדים כשכירים ואז יום אחד כמעט נגמר.

ביום למחרת מחליטים להירגע מיום אתמול ולקחת את היום בלחץ מתון, אך שוב יכול לחלוף לו עוד יום ללא כל אפקטיביות עסקית.

כמו כל דבר, חייבים לתכנן גם כאשר רוצים לעבוד מהבית. חייבים לתחום גבולות ולדעת שבשעות המוקדשות לעבודה הן רק של עבודה וכל פיתוי לעשות כביסה, לבשל רק חורג ממסגרת העבודה.

לעבוד מהבית פירושו לדעת שיצאנו לדרך עצמאית ואם לא נתנהל נכון עם הזמן לא עשינו כלום לטובת עיסוקנו ועבודתנו.

לא לכל אחד מתאים לעבוד מהבית. אנשים שזקוקים לחברת אנשים באופן בלתי פוסק, אנשים שרגילים לקום בבוקר להתלבש ולהתארגן לא יוכלו למצוא את עצמם בתוך מסגרת ביתית.

לצד הקושי טמון גם יתרון אם יעילים ומתכננים נכון, יש פחות לחץ להספיק לאסוף ילדים מהגן, יכולים לקום מוקדם ולהתארגן על אוכל, כביסות ואז בשעה האמורה, נכנסים לחדר הסמוך ופשוט מתחילים לעבוד מבלי להתרוצץ בפקקים ולהרגיש שכבר חצי יום מאחורינו בשעה שרק חלפו בקושי שעתיים מרגע שקמנו.

לא כל עבודה מתאימה לבצע רק מהבית, אך ברגע שמצאתם את העיסוק, הסדר והארגון הרי שיש בזה משהו מאד נוח, מאד עכשווי למציאות המקוונת בה אנו חיים.

כי לעבוד מהבית אין פירושו לעשות חיים, אלא לעבוד בתנאים לא פשוטים, לעיתים נוקשים הדורשים לא פעם אופי חזק עם משמעת עצמית בדרך לעצמאות כלכלית בדרך להשגת יעדים מקצועיים בשוק עבודה לא קל ולעיתים אף לא גמיש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה