קורסים למנהלים בכירים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קורסים למנהלים בכירים  

מאת   06/09/2010 |  נצפה 1629 פעמים

ברוב המקרים, מנהלים בכירים הם כאלו שכבר צברו קילומטרז' מרשים בעולם העסקים והידע שלהם מאפשר להם לנווט בבטחה חברות ענק או תאגידים, אולם מסתבר שגם מנהלים בכירים זקוקים לקורסים שונים על מנת להצליח במילוי תפקידם.

עולם העסקים של היום הוא עולם דינאמי שמשתנה ללא הרף. תיאוריות שהיו נחשבות לחדשניות לפני שני עשורים בלבד איבדו את תקפותם בשל השינוויים המהירים שחלו בעולם ותופעות כמו גלובליזציה וסחר בינלאומי זכו לרוח גבית בשל הופעתו של האינטרנט.

אמנם כל העובדות הללו לא שינו את עולם העסקים מבסיסו ומי שידע כיצד לנהל עסק ביעילות ערב השינוי יוכל לעשות זאת גם כיום בהצלחה לא מבוטלת, אבל האתגרים שמציב ה"עולם החדש" בפני מנהלים בכירים הוביל רבים מהם למסקנה הבלתי נמנעת- אף פעם לא מאוחר מדיי על מנת לרענן את הידע העסקי באמצעות קורסים למנהלים בכירים.

קורסים למנהלים בכירים הם ברוב המקרים קורסים פרקטיים מאוד, כאלו שמכבדים את זמנם היקר של המשתתפים ומנסים להמנע ככל האפשר מנושאים תפלים ומבזבוז זמן לריק.
הקורסים נערכים לרוב במלונות פאר ומלבד מטרתA המוצהרת יש בהם גם פוטנציאל משמעותי ליצירת קשרים עסקיים חדשים שעשויים להיות מועילים מאוד.

היצע הקורסים למנהלים הוא עשיר למדיי אולם רק חלק קטן מההיצע המרשים מיועד למנהלים בדרגים הגבוהים באמת. על אף שמיומניות כמו שיווק באינטרנט, מכירות וניהול משאבי אנוש הן מיומנויות עסקיות חשובות מאוד לרוב לא תמצאו מנהלים בכירים מטפלים בפונקציות העסקיות הללו ומנהל בכיר שזמנו יקר לו ימצא את עצמו ברוב המקרים בקרוסים אחרים.

מה כן לומדים המנהלים הבכירים?
אחד התחומים הדינאמים והחשובים ביותר לעבודתו של מנהל בכיר הוא תחום הרגולציה.
כמעט כל מנהל נאלץ להתמודד מול חוקי המדינה ומוסדותיה ועליו לעשות זאת באופן שתואם את החוק ואת רוח החוק. גם נושאים כמו ניהול בין לאומי בעידן האינטרנט ותכנון מס הם נושאים שמעסיקים את המנהלים היושבים בקודקוד הארגון.

אמיר כהן קידום אתרים חברת אי.קיי דיזיין www.ekdesign.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה