תכשיטי קבלה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תכשיטי קבלה 

מאת   23/08/2010 |  נצפה 2139 פעמים

תורת הנסתר של העם היהודי נעשתה בעת האחרונה לאחד מהטרנדים הרוחנים החמים ביותר בעולם כולו וסלבריטאים מגבעות הוליווד ועד שדרות רוטשילד מגלים בעת האחרונה את סודות הקבלה ונדהמים מהפשטות ומהחוכמה הרבה. העובדה שלא מעט מובילי דעת קהל כמו מדונה, אשטון קוצ'ר עוד רבים וטובים אימצו את הקבלה לחיקם ועונדים תכשיטי קבלה גרמה לתורה העתיקה להיות אטרקטיבית בהרבה ובאופן כזה או אחר להיות אופנתית ומסקרנת.

וכמו לכל אופנה, גם לקבלה יש ביטוי מוחשי בדמות תכשיטים שונים ( תכשיטי קבלה ) שהמאמינים האדוקים, וגם אילו שרק רוצים שתחשבו עליהם שהם אכן כאלו, נוהגים לענוד. על כמה מתכשיטי הקבלה הפופולארים והיפים ביותר, בכתבה הבאה:

תכשיט קבלה: טבעת חמש המתכות

טבעת חמש המתכות מיוצרת מסגסוגת של זהב, כסף, בדיל נחושת וארד בלילות מסויימים על פי לוח השנה העברי הקדום באופן שמפורט בפירוט רב בספרי המקובלים. על פי הקבלה, מי שעונד את הטבעת זוכה להגנה מפני עין הרע.

תכשיט קבלה: תליון "האר"י הקדוש"

האר"י הקדוש, רבי יצחק לוריא, חי בצפת לפני שנים רבות ונחשב לאחד מגדולי המקובלים בכל הזמנים. על פי האמונה הרווחת, האר"י שוטט בין סמטאות העיר העתיקה של צפת כשתליון גדול ומרשים מונח על צווארו. על פי עדויות שונות הצליחו תכשיטנים ליצור העתק כמעט זהה של התליון וכיום חסידי הקבלה נוהגים במקרים רבים לענוד אותו.

חוט השני

לא ברור מניין התחיל המנהג הזה וגם לא ברור מהו מקורו אבל יותר ויותר מאמינים נוהגים לענוד חוט אדום פשוט למראה על ידם. החוט האדום ניתן לרוב תמורת שקל אחד שנתרם לצדקה. לא יודע אם אפשר לכנות את החוט תכשיט קבלה, אבל לאור העובדה שמאמיני הקבלה נוהגים לענוד אותו, אני מניח שהתשובה היא חיובית.

תליון "אותיות הקבלה"

עך פי הקבלה לבורא עולם יש שבעים ושתים שמות שמיוצגים על ידי שלוש אותיות עבריות. כל אחד מהשמות מייצג את אחד מהתכונות הבולטות של הבורא או את אחת מהתועלות שהו מעניק לנו כבני אדם. נהוג מאוד לענוד שרשראות דקיקות עם צירוף המילים אלד שמשמעותו הגנה מעין הרע או סאל שמשמעותו שפע ושגשוג.

אמיר כהן
קידום אתרים
חברת אי.קיי דיזיין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה