השקעות ועסקים ברומניה - השלכות מיסוי בינלאומי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השקעות ועסקים ברומניה - השלכות מיסוי בינלאומי  

מאת   23/08/2010 |  נצפה 1734 פעמים

לא מעט ישראלים גילו לאחרונה את רומניה. המדינה הקומוניסטית לשעבר מהוה אבן שואבת למשקיעי נדל"ן מתוחכמים וליזמים זריזים שמגיעים למדינה על מנת לנצל את הזדמנויות הפז שנוצרו בעקבות שקיעת המשטר הטוטליטארי ברומניה.  מהם הגורמים שעשו את רומניה למדינה כל כך אטרקטיבית להשקעות ואילו השלכות עשויות להיות לרווחים מן ההיבט של מיסוי בינלאומי?

רומניה במחירים אטרקטיביים

החל משנת אלפיים ותשע רומניה היא חלק אינטגראלי מהאיחוד האירופאי, ואזרחי רומניה זכאים לכל הזכויות להם זכאים אזרחי המדינות העשירות כמו גרמניה או צרפת, אולם על אף הפוטנציאל הגדול הטמון בכניסתה של רומניה לשוק האירופאי המשותף, סף הכניסה להשקעות ברומניה הוא מן הנמוכים שידעה היבשת. קרקעות לבניה רוויה בסמוך לבוקרשט, עיר הבירה של רומניה, נמכרות במחירים מגוכחים של כמה אלפי דולרים, וכל מי שיש לו מעט חוש עסקי וכמה עשרות אלפי שקלים יכול להרשות לעצמו "לשחק מונפול של טייקונים" במדינה.

קרבה גיאוגרפית ומנטאלית

החשש העיקרי של משקיעים בחו"ל טמון בעובדה שכל ביקור במדינה שבה הם משקיעים עשוי לעלות להם לא מעט כסף. זה אמנם לא מהווה חסם משמעותי כאשר מדובר בעסקים של מליונים, אולם בעסקאות נדל"ן קטנות יחסית דמי האש"ל ועלות כרטיסי הטיסה יכולים לבטל את הכדאיות של העסקה כולה. ברומניה, למרבה המזל, הבעיה הזו כמעט לא קיימת.
מחיר כרטיסי הטיסה למדינה הוא זול ביותר (לא הרבה יותר יקר מטיסה לאילת...) ומחירי הלינה בבוקרשט, במלון מדרגת תירות טובה, הם מגוכחים. גם העובדה שניתן למצוא בקלות ישראלים רבים שדוברים את השפה הרומנית מקלה על ההשקעה במדינה. לא תתקשו למצוא משפטן, רואה חשבון ויועץ לענייני מיסוי בינלאומי שדוברים רומנית ברמת שפת אם ומכירים היטב את מנהגי המקום.

השלכות מיסוי בינלאומי

בין ישראל לאיחוד האירופאי, שרומניה היא חברה מן המניין בו, נחתמה זה מכבר אמנת מיסוי בינלאומי הקובעת שאזרח לא ישלם מיסים בשתי המדינות ? כלומר אם שילמת מס לממשלה הרומנית על רווחים שהפקתם בשטחי רומניה לא תצטרכו לשלם שוב מס (על שארית הכסף) לממשלת ישראל. בכל מקרה, כדאי מאוד לבנות תכנון מס אגרסיבי עם יועץ מומחה למיסוי בינלאומי ? זה עשוי לחסוך לכם לא מעט כסף...

אמיר כהן
קידום אתרים
חברת אי.קיי דיזיין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה