קורסים למנהלים בעידן המידע
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קורסים למנהלים בעידן המידע 

מאת   23/08/2010 |  נצפה 1628 פעמים

לפני כמה מאות שנים כאשר הכלכלה היתה מושטת בעיקר על חקלאות ומלאכה זעירה העשירים היו אלו שהיו ברשותם אדמות. בעידן התעשיתי, מי שהחזיק בית חרושת גדול או הבין כיצד מתנהלים תהליכי יצור שונים הצליח לעשות הון. כיום אנו נמצאים בעידן המידע. עידן, שבו מי ששולט במידע ויודע כיצד להעביר אותו לאחרים בצורה יעילה מצליח להתעשר. לכן, מבחינה חברתית זוהי גם אחת התקופות הטובות ביותר לפרולטריון, בני המעמד הבינוני, מכיוון שהידע הוא מוצר שנרכש בקלות יחסית, וכל מי שאוחז במספיק מוטיבציה על מנת לצאת "ממירוץ העכברים" יוכל להצליח.

הידע נגיש לכל. ניתן לרכוש אותו בקורסים למנהלים, בספרים ואפילו באמצעות שיטוט סתמי ברשת האינטרנט. נדמה שכיום הבעיה היא לא חוסר בידע אלא עודף בידע, שכולל לצד מידע מעשיר ואמיתי גם דיס אינפורמציה וחצאי אמיתות שמופצים על ידי בעלי אינטרסים שונים. זוהי הסיבה שקורסים למנהלים נחשבים למקור אמין של ידע בר קימא. נכון, קורסים למנהלים עולים ברוב המקרים לא מעט אולם ביחס לאפשרויות שהם מעניקים לאילו שמשתתפים בהם המחיר הוא בהחלט זניח.

השתתפות בקורסים למנהלים היא אחת הדרכים היותר זולות ומהירות של עסקים חדשים לפרוץ את מחסום האדישות ולהגיע לשיאים חדשים. הידע הטוב ביותר הוא ידע שנצבר באמצעות ניסוי וטעייה. הבעיה היא שידע מסוג זה עלול להיות במקרים רבים יקר מידי ולעיתים קרובות, ידע שנרכש באמצעות טעות רצינית עלול להוביל את החברה לפשיטת רגל. לכן, העלות של קורסים למנהלים בטלה בשישים לעומת התועל שהם עשויים לתת לארגון.

בעולם שבו מי ששולט בידע הוא זה ששולט בחשבון הבנק השמן ביותר, ואסור לכם לוותר על ידע חדש. לא משנה מה העסק שלכם מציע ללקוחות שלו או כמה עובדים אתם צריכים לנהל, אם אתם רוצים להתקדם לשלב הבא חייבים להעשיר את הידע שלכם, וכפי שנאמר בפתח הדברים, כנראה שקורסים למנהלים הם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

לא חסרות דוגמאות לאנשים או חברות שהצליחו לקחת את עתידם בידיהם באמצעות ידע חדש שרכשו, והחלק הכי יפה בסיפור הזה הוא שבאמצתעות הקורסים הנכונים, אתם עשויים להיות הבאים בתור.

אמיר כהן קידום אתרים חברת אי.קיי דיזיין www.ekdesign.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה