טיפים להוזלת ביטוח אופנוע
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים להוזלת ביטוח אופנוע 

מאת   22/08/2010 |  נצפה 2522 פעמים

ישנם שלושה ביטוחים מרכזיים עבור מתחום ביטוח אופנועים המעניקים כיסויים שונים, והם: ביטוח אופנוע חובה, ביטוח אופנוע צד ג ופוליסת ביטוח אופנוע מקיף. ביטוח חובה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיסי לרוכב האופנוע, לנהגים אחרים בכביש והולכי רגל. לעיתים ביטוח זה אף מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק נפשי בלבד לעדי ראייה של תאונה וכדומה. בשל חשיבותו הגדולה של ביטוח חובה לאופנוע, המדינה מחייבת לפי חוק את כל בעלי האופנועים בארץ לרכוש פוליסה זו, ולמעשה לא ניתן לחדש רישיון נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף.

ביטוח מקיף לאופנוע ופוליסת ביטוח צד ג לאופנוע מעניקים כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש - אך ביטוח מקיף נחשב לביטוח רכב יותר, כיוון והוא מכיל בתוכו את כל הכיסויים הניתנים במסגרת ביטוח אופנוע צד ג. ביטוח צד ג מעניק כיסוי במקרה שבעל האופנוע המבוטח גרם נזק לרכוש או לאופנוע אחר (ולסביבתו, למשל פגיעה בחנות וכו') אך אין הוא מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכוש או לרכב שלו, ולשם כך יש לרכוש ביטוח אופנוע מקיף.

כיצד ניתן להוזיל ביטוח אופנוע? הפרמייה (דמי ביטוח) עבור ביטוח אופנוע נקבעים בהתאם לאופני הנהג (מין, גיל והיסטוריה קודמת של תביעות) ואופני האופנוע (שווי האופנוע, מיגונים, דגם, שנת ייצור וכדומה) - אך בעוד התנאים והכיסויים יטכולים להיות זהים - המחיר עבור כל פוליסה משתנה בין חברת ביטוח אחת לשנייה. ידוע כי יכולים להיות פערים גדולים במחירי הפרמיות השונות, כיוון שחברת ביטוח אחת יכולה לשים דגש על אופי הנהג ואחרת על אופי האופנוע.

כדי להוזיל את הפרמייה עבור ביטוח אופנועים, כדאי מאוד לערוך השוואה מקיפה - בין תנאי וכיסויי הפוליסה, ובין המחירים השונים. בדקו גם את גובה ההשתתפות העצמית, כיוון שחלק מחברות הביטוח יכולות להוזיל את גובה הפוליסה על חשבון ההשתתפות העצמית ואופציה זו לא מתאימה לכולם. בנוסף, ניתן לבטל כיסויים שאין לכם צורך בהם ולוותר מראש על הרחבות לפוליסה במסגרת כתבי שירות, וכך להוזיך את עלות הפרמיה.

חברת MIS מפעילה אתרי אינטרנט באמצעותם ניתן לקבל הצעות מחיר לתחומי הביטוח והפיננסים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה