מהו שלום פנימי וכיצד הוא תורם לאיכות החיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו שלום פנימי וכיצד הוא תורם לאיכות החיים? 

מאת   07/08/2010 |  נצפה 2817 פעמים

מהו שלום פנימי וכיצד הוא תורם לאיכות החיים? / מאת יואב ברנזון

 

 

מלחמה פנימית

 

מלחמה פנימית היא מצב בו המציאות הפנימית של אנשים היא סבוכה, לחוצה, קוטבית ומבולבלת. כתוצאה מכך, אנשים נוטים להתעצבן בקלות, הם רגישים מאוד, התגובות שלהם הן אימפולסיביות והם הופכים לאנשים נוקשים.

 

מלחמה פנימית מביאה למצב של קונפליקטים גם עם אנשים אחרים, אנשים קרובים, בני זוג וכיו"ב. במקביל למלחמה הפנימית - נוצרת גם מלחמה חיצונית המבוססת על נוקשות, שיפוטיות ולחץ. 

 

 

 

נכונים לקרב

 

אנשים שחיים במציאות של מלחמה פנימית הם אנשים שקל לעצבן אותם, הם עירניים מאוד לכל דבר, רואים כל דבר, שיפוטיים וביקורתיים לכל פרט, הם פסימיים וחסרי אמונה לגבי החיים והעתיד, הם נכונים לקרב ונוטים לבזבז המון אנרגיה על מלחמות ומאבקי כוח עם אחרים.

 

ככל שהם נכנסים באנשים, ככל שהם מתעצבנים, ככל שהם רבים עם אחרים, נאבקים, לא מוותרים ועצבניים - כך המציאות שלהם רק הולכת ומסתבכת והם הופכים אט אט לאנשי ריב ומדון, במקום לאנשי שלום.

 

 

 

שלום פנימי

 

שלום פנימי נובע מכמה מקורות: קבלה עצמית, השלמה עם המציאות, הבנת האחר וקבלתו, הרפייה, רוגע אמיתי ומוכנות להתבונן פנימה אל הצרכים החשובים של החיים.

 

שלום פנימי הוא מצב של הימנעות ממלחמה והעדפת דרכי שלום, נועם, עדינות וגמישות. זוהי החלטה פנימית שמביאה לתוצאה של הרמוניה, העדר חיכוכים עם אנשים, סוג של וותרנות מודעת, נינוחות, אופטימיות וראייה ורודה וחיובית של המציאות.

 

 

 

שחרור

 

התוצאה של שלום פנימי הוא חיים נוחים ופשוטים יותר. חיים ורודים וחיוביים יותר. חיים שנראים כטובים ואיכותיים מאלה שהיו כי במקום להתעסק רוב הזמן במאבקים, בויכוחים, בדעתנות, בשליטה, בפחד ובעצבים וביקורת - נותר זמן להינות מהחיים.

 

אנשים שמחליטים לשחרר את עצמם מהראייה "הצודקת", מתפקיד "השוטר", ממשחק "המציל" ומהתפיסה חסרת האונים והפסימית - מאפשרים לעצמם להינות מהחיים, לחיות בסוג של נעימות ואופטימיות, בשחרור ממירוץ החיים התובעני, מהבנה עמוקה של השלמה עם מה שאי אפשר לשנות ומהנאה ממה שיש וקיים וטוב.

 

 

וטיפ לסיום: לחיות בשלום פנימי אינה החלטה מטופשת אלא תובנה מודעת - ההחלטה לחיות טוב מבלי לדאוג כל הזמן, להיאבק כל הזמן ולדחוף כל הזמן.  

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה