מדוע אדם שבגדו בו - הופך בעצמו לבוגד?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע אדם שבגדו בו - הופך בעצמו לבוגד? 

מאת   01/08/2010 |  נצפה 2348 פעמים

מדוע אדם שבגדו בו - הופך בעצמו לבוגד? / מאת יואב ברנזון

 

 

בגידה

 

ישנם לא מעט אנשים שחוו במהלך הזוגיות שלהם עם בני הזוג שלהם חוויית בגידה. הם גילו שבוגדים בהם, הם תפסו את בני הזוג שלהם על חם או שבני הזוג עצמם התוודו בפניהם שהם בגדו בהם.

 

מנת הפגיעה, ההלם, הפחד או הכאב במקרה כזה היא משמעותית, והאדם הנבגד חווה סוג של טלטלה וסערה רגשית חזקה כתוצאה מאירוע הבגידה שאותו הוא חווה.

 

  

 

האנרגיה השלילית של הבגידה נדבקת בנבגד

 

אך מעבר לפגיעה מתרחש אירוע נוסף, תת-הכרתי, עמוק ונסתר יותר. האנרגיה השלילית של הבגידה נדבקת בנבגד כמו וירוס או חיידק מדביק.

 

היא נחרטת בזכרונו התת-הכרתי ובאישיותו של הנבגד, מתפשטת בהדרגה בכל רחבי יישותו ולימים הופכת אף לחלק בלתי נפרד מעצמיותו. כאשר מושלם תהליך ההטמעה הזה הנבגד הופך מאדם שלא היה קשור או מעורב בבגידות לאדם בוגדני בעצמו או לאדם שנמשך לחווית הבגידה והבוגדנות שוב ושוב.

 

 

 

הידבקות בוירוס הבגידה

  

למשל, אישה שנבגדה על ידי בעלה עלולה תוך זמן קצר להפוך לבוגדת בעצמה, ולנהל - בניגוד לאופי הטבעי הקודם שלה - רומן אסור עם גבר נשוי. אישה זו נדבקה בוירוס הבגידה ומעתה היא ממשיכה להפיץ אותו הלאה - באמצעות התנהלות בוגדנית ופעילות בוגדנית שאותה היא יוזמת.

 

הדבר דומה מאוד להידבקות בוירוס השפעת. מרגע שאדם נדבק בוירוס - באופן מודע ולא מודע הוא מתחיל להפיץ אותו הלאה, ומבלי משים הוא הופך נשא של הוירוס ומקור להדבקות של אנשים נוספים בו.

 

 

  

השתחררות מוירוס הבגידה

 

כדי להשתחרר מוירוס הבגידה ולקטוע את העברת הוירוס באופן מודע ולא מודע לאנשים נוספים - וכך להעביר אליהם את הכאב, ההלם והשוק המתלווים לחוויית הבגידה - יש לבצע תהליך של טיהור וניקוי עצמי.

 

מודעות עצמית, תהליך של התנקות ואהבה עצמית וטיפול וסיוע של איש מקצוע בהבנת התהליכים שאירעו - יאפשרו לאדם להשתחרר מוירוס הבגידה, להפסיק להפיץ אותו הלאה ולשוב להתנהלות נורמלית ובריאה מבחינה זוגית.

 

 

וטיפ לסיום: ללא טיפול או מודעות ישנם סיכויים גדולים שאדם נבגד יהפוך בעצמו לבוגד.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה