משא ומתן זוגי היא אלטרנטיבה קצרה, יעילה ומהירה לטיפול זוגי ממושך, ארוך וכואב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משא ומתן זוגי היא אלטרנטיבה קצרה, יעילה ומהירה לטיפול זוגי ממושך, ארוך וכואב  

מאת   01/08/2010 |  נצפה 2025 פעמים

משא ומתן זוגי היא אלטרנטיבה קצרה, יעילה ומהירה לטיפול זוגי ממושך, ארוך וכואב / מאת יואב ברנזון

 

 

מרבית הבעיות הזוגיות נובעות מעירוב של אמוציות, פחדים, ציפיות מוגזמות וטראומות

 

אנשים טעונים, פגועים וסובלים נוטים יותר להפריז בתגובות שלהם, נוטים יותר לריב, לבקר ולהאשים ומתקשים הרבה יותר להגיע לפתרונות של בעיות בזוגיות. 

 

כך נוצר מצב בו זוגות רבים במשך חודשים ושנים ללא יכולת להגיע לפיתרון ביניהם, כי הם טעונים מדי והשיח ביניהם הוא שיח אמוציונלי, דביק, רגשני ומכביד מדי.

 

  

 

התחושות והפחדים מסבכים מאוד את הדרך הזוגית

 

ככל שאנשים מתמקדים בתחושות, בחששות, בפחדים, בפגיעויות וברגישיות שלהם - כך הם מסבכים יותר ויותר את היכולת שלהם לחיות בשלום עם בני הזוג שלהם.

 

אי הסכמות שוליות עלולות להפוך לריבים גדולים ואי הבנות עלולות להפוך לדרך ללא מוצא ולתחושה של חוסר תקווה, חוסר דרך וייאוש זוגי.

 

 

 

התמקדות בזיהוי האינטרסים האמיתיים ולא בציפיות ובחרדות

  

כדי להגיע להבנות ולפתרונות של בעיות זוגיות יש להסיט את המבט מהפחדים, מהציפיות ומהחששות ולהתמקד דווקא בזיהוי האינטרסים האישיים של כל אחד מבני הזוג.

 

גישה יותר "עניינית", "עסקית" ומעשית מאפשרת יצירת דיאלוג רגוע ואפשרות למציאת פתרונות לעומת הגישה ההרסנית והאמוציונלית המביאה רק מתחים, ריבים, כעסים ופחדים לתוך הזוגיות. 

 

 

  

משא ומתן זוגי כדרך להשגת אינטרסים הדדיים ולהגעה למצב של win-win

 

כדי להסתדר יחד כזוג, בני הזוג חייבים ללמוד לעשות שימוש גם בשפה העסקית ולנהל ביניהם משא ומתן כדרך להשגת אינטרסים הדדיים כך שכל צד בסופו של דבר ירגיש מרוצה ומסופק יותר.

 

במקום טיפול זוגי ממושך ולעתים חסר תוחלת, ישנה דרך קצרה וממוקדת יותר להגיע להבנות ולהסכמות על בסיס זיהוי האינטרסים השונים של בני הזוג, בחינה עניינית של הרצונות השונים שלהם והגעה למצב של win-win.

 

 

וטיפ לסיום: משא ומתן זוגי הוא אלטרנטיבה מצויינת ואפקטיבית להתנהלות זוגית אמוציונלית וטעונה המובילה רק לכעסים, לריבים ולתחושות קשות בזוגיות.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה