שני דברים יוצרים ומחזיקים קשר זוגי - כוח ויצרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שני דברים יוצרים ומחזיקים קשר זוגי - כוח ויצרים  

מאת   01/08/2010 |  נצפה 2357 פעמים

שני דברים יוצרים ומחזיקים קשר זוגי - כוח ויצרים / מאת יואב ברנזון

 

 

כוח

 

כוח היא עוצמה מעשית הקיימת בעולם ושאותה כמעט כל בני האדם מחפשים ברמה כזאת או אחרת. הכוח נדרש לשם הישרדות פיזית בחיים והבטחת המשכיות החיים. 

 

כשאנשים מזהים אצל אחרים את "הכוח" - הם נמשכים אליהם ומחפשים את קרבתם. כשאנשים מזהים את הכוח מבחינה רומנטית - הדבר גורם להם למשיכה מנטאלית, להערכה, לרצון להיות יחד ולתחושה של ביטחון ורוגע כשהם יחד.

 

  

 

ביטחון, כסף, תקשורת, חברות, חיבור מנטלי

 

ה"כוח" מורכב מרכיבים רבים, ובהם: תחושה של ביטחון קיומי, רוגע, כסף ועוצמה כלכלית, עוצמה מנטאלית, השכלה גבוהה, ידע רחב, תקשורת, מערכת קשרים מסועפת, הפרייה מנטאלית בין בני הזוג ועוד.

 

"הכוח" נובע רובו ככולו מהצד המנטאלי של האדם, כלומר מהמימד האינטלקטואלי או האינטיליגנטי שלו. לאדם שיש לו צד מנטאלי חזק מאוד יימשכו בני זוג רבים על בסיס מנטאלי כי הם יזהו אצלו את הכוח ויהיו מעוניינים להיות שותפים לו.

 

 

 

יצרים

  

יצרים הם עוצמה של החושים ומרבית בני האדם מושפעים מהם - בגילאים נמוכים מאוד וככל שהגיל עולה ההשפעה החושית הולכת ופוחתת בהדרגה.

 

כשאנשים מזהים אצל אחרים את "היצרים" - הם נמשכים אליהם מיידית ומחפשים את קרבתם. היצרים הם כוח שגורם לעוררות של החושים, לתחושה של חיוניות וחיות פיזית, הוא דומה ביסודו לסוג של סם ממריץ או להבת אש.

 

 

  

מין, חושניות, הנאות הגוף, התלהבות והתרגשות

 

ה"יצרים" מורכב מרכיבים רבים, ובהם: יופי חיצוני, סקסואליות, רגישות, אסטטיקה, ריחות גוף, אנרגיה חופשית ובלתי צפויה, תחושת סכנה ואי וודאות, פנטזיה, התרגשות ופחד.

 

ה"יצר" נובעים רובם ככולם מהצד החושי של האדם, כלומר ממימד הגוף, החושים והריחות. לאדם בעל צד יצרי חזק יימשכו בני זוג רבים על בסיס חושי, כי הם יזהו את העוצמה היצרית שלו וירצו לחוות אותה באמצעותו.

 

 

וטיפ לסיום: ככל שהעוצמה המנטלית או היצרית בקשר הולכת ופוחתת כך יורד גם הסיכוי לשרידות הקשר הזוגי וגדלים הסיכויים לפרידה.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה