פתחי איוורור במטבח
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פתחי איוורור במטבח 

מאת   28/07/2010 |  נצפה 2699 פעמים

בכל מטבח מצוי ריכוז של ריחות אשר יש צורך להעברים, פיתוח חלונות היוותה דרך חיונית לצורך זה ועם השנים, התפתחות האלומיניום והזכוכית השתדרגה צורת החלונות והפתחים אלא שעדיין היה צורך באיוורור נוסף. מערכות קירור ומזגנים שהתפתחו מאוחר יותר עם השנים, גרמו למצב מאוזן יותר בכל הנוגע לאוורור מטבחים, אך בעיקר במטבחים תעשייתיים, במטבח הפרטי, לא תמיד מערכת מיזוג נמצאה כמתאימה לפיתרון.

וונטות המצאה חכמה המושכת ומאזנת את האוויר בחדר. במטבחים מומלץ להתקין אותה מעל הגז על מנת שהאדים והריחות יעלו וישאבו על ידה אל מחוץ לבית, מדובר במבנה מפח ברב המקרים המחובר בדרך ארובה אל מערכת שמוציאה ריחות ואדים אל מחוץ לבית. עולם הוונטות היא התפתחות המביאה עימה בכל פעם חידושים נוספים וכן אופציות שונות להתקנה בהתאם למבנה החדר והצרכים השונים להעלמת הריח או האדים המצויים בו. בבתים בהם אין פתחי איורור טבעיים (בתים ישנים) כגון חלונות. חשוב להיוועץ עם איש מקצוע על מנת להתקין וונטות או מערכות מתחדשות נוספות להעלמת ריחות ואדים בבית ולאיזון מצב האוויר וזרימתו בבית כולו ובכל אחד מחדריו בנפרד.   

בכל מטבח ישראלי מתפתח ימצאו מספר מכשירי חשמל הכרחיים לצורך פעילות שוטפת של דיירי הבית. הגדילה לעשות עימנו הטכנולוגיה התפתחת שהולכת וממציאה כל אחד מן המכשירים האלו במימדים קטנים יותר שרק מוסיפים לנו משטחים ריקים במטבח. מה הם האפשרויות העומדות לרשותינו? כיריים, באם רצוננו לחסוך נוכל להזמין שני להבות בלבד, מיקרו, מכשר שניתן לוותר עליו במידה וקיים בבית כבר גז לחימום או בישול של האוכל.

מצד שני יכול להוות תחליף לאלו הדוגלים בשימוש בחשמל ולא בגז או באם לא קימת האפשרות לשימוש בגז במטבח (כגון בבתים ישנים), מדיח רגיל, לאלו שרגילים יש לקחת בחשבון את מידת הנפח, האורך והרוחב של המדיח על מנת להניחו בין ארונות המטבח בצורה מדויקת כאשר החיבור למים וחשמל מצוי בקלות באותו האזור, יצרני מדיחים טוענים כי היום מומלץ מאוד לרכוש מדיחי קלים עם קולטי אדים וכמובן מקררים (מערכת קירור ברמה מכאנית גבוהה).

מקררים, חובה בכל בית, כאשר תיגשו לרכוש מקרר מדגם מסוים בחברת מכשירי חשמל תשאלו למספר הנפשות שלהם אמור לעמוד המקרר לשימוש והתשובה לשאלה תהא פשוטה בעבורכם אך תמוהה, הסיבה היא הגודל ויכולת סיבולת (של פתיחה וסגירה מול כח הקירור שמעניק המקרר), המקרר שיותאם לכם הוא יוכל להיות מקרר מיני, בינוני או ענק. כל שאר מכשירי החשמל הם אינם צורך בסיסי אלא תוספת טובה לחיים של נוחות וביניהם: טוסטר, טוסטר אובן, קומקום, מיקסר ורדיו. עיצוב המכשירים במקומות המיוחדים להם הוא רצון מתוך נוחות שלכם, או שיתוף של מעצב הבית ואפילו ראש יצירתי אחר. עשו עם המעצב עסקה: עיצוב גם של המטבח וגם של חדרי ילדים תמורת מחיר נמוך.

 

הכותב הינו מעצב רהיטים ומרחבים פנימיים. מתמצא בין היתר בתחומי הרפואה והאומנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה