מטבחים ועיצוב הבית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מטבחים ועיצוב הבית 

מאת   28/07/2010 |  נצפה 2089 פעמים

המטבח שלנו, אחד מן החללים הגדולים ביותר בעולם המודרני בבית חדש, ייצור המטבחים וכל עולם העיצוב בתחום זה בפרט תפס תאוצה משמעותית בעשרת השנים האחרונות, מומחים מעולם העיצוב  והאדריכלות טוענים כי מדובר בשכלולים טכנולוגיים שקודם לא נלקחו בחשבון וכעת הם אפילו בגדר פיתרון יעיל ומהיר לבעיות קטנות. החומרים המודרניים מהווים בעבורינו את האופציה האיכותית ביותר לפתרונות הנוחות שלנו, מטבחים של היום קיים שילוב של משטחי עבוודה, מקומות אחסון ותפאורה נעימה כפיתרון נח מבחינת מחיר, נוחות והזדמנות שווה לכל אחד מאלו המחפשים בעולם של מטבחים את הסטנדרט.

בחברות המטבחים השונות היום נוצר תחרותיות משמעותית אשר הרימה את קרנו של השוק בעיקר בבחינת עלויות הייצור, השיווק, ההרכבה והעיצוב של המטבח שלכם, בסקר קצר שנערך לא מכבר העלו טעונים שונים אנשים שונים מכל קצוות הארץ בהקשר של "המטבח המועדף" ומעניין לראות כי רב האנשים מעדיפים היום לעבוד מול נגר פרטי לבניית מטבח פרקטי בייתי, שיווק ורכישה נעשית מול אדם אחד ולא מול מספר גורמים, המיחירם יותר זולים והאיכות, פעמים גם היא טובה יותר.

אז מה יהא על חברות המטבחים אתם שואלים? בדיוק בשביל זה ממשיכים לבנות, כי בסופו של דבר רב הרכישות של החברות הגדולות נעשות על ידי קבלנים בשיטת מכירה כללית וכמותית, לסטנדארט אחיד של עיצוב ופרקטיקה. את השינויים אחר כך יוכל כל דייר לעשות בעצמו ודרך החברה בתוספת משמעותית של זמן וכסף. 

זוכרים את המטבח של סבתא רינה, את התמונות מן המטבח הישן של דודה לינה אי שם באיטליה הרחוקה לפני כמעט 60 שנה?! מטבח, מה היה שם בסך הכל, אפילו לא כיור או מקום נח לפתיליה, בסך הכל חדר קטן מלא מחבתות וסירים קטנים  על ערימה של ארגזים, כמה חצילים עומדים בצד ועגבנייה אחת. ועם השנים, ההתפתחות, המדעים, נפקחו גם עיניהם של עולים שהיו רגילים לדור בפשטות כשחדר הבישול סמוך לאמבט או לכיור משותף לדיירי הבית כולם לשם רחיצת הכלים, האוכל והבישול.

או שמא קרוב לקיר הפינתי ששימש גם כאח, מלא פחמים ומעמד מיוחד לסיר הבישול. בכל הבית הריחו את טעמו של העוף, הדבש והירק. ואילו היום כזרימת המים ניתן לעשות הכל אפילו במטבח של שניים על שניים, כי על יד הגז מצוי הברז, המקרר, התנור. בעבר מטבח שהה סתם חדרון היה מצוי באמצע מסדרון או בפינת הדירה היום הוא כבר כלי תפארה עם עיצוב ותוספות של ארונות, שולחן אוכל, דלתות פנים ואפילו וילונות, אמנם קשה לדמיין הכיצד יראה המטבח בעוד 30 שנה, זה של ילדינו, נכדינו, במה משוכלל יותר? מעוצב יותר? מעניין יותר?!  אך לפי השתלשלות העבר ובניית העתיד צעד אחד קדימה עדיין יהיה מספיק.

 

הכותב הינו מעצב רהיטים ומרחבים פנימיים. מתמצא בין היתר בתחומי הרפואה והאומנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה