בחנו את עצמכם - האם גם אתם סובלים מתסמונת גיבור העל ומה משמעות הדבר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם גם אתם סובלים מתסמונת גיבור העל ומה משמעות הדבר?  

מאת   26/07/2010 |  נצפה 2896 פעמים

בחנו את עצמכם - האם גם אתם סובלים מתסמונת גיבור העל ומה משמעות הדבר? / מאת יואב ברנזון

 

 

מהי תסמונת גיבור העל?

 

תסמונת גיבור העל היא למעשה דפוס ברור החוזר על עצמו אצל כל גיבור העל המוכרים - כמו למשל סופרמן, באטמן וספיידרמן. כולם סובלים מהתסמינים הבאים:

 

כולם רווקים כרוניים.

גם אם יש להם קשר רומנטי - ברור מראש הוא חסר סיכוי והוא לעולם לא יוביל למיסוד.

כמובן שאין להם ילדים, וגם לא חיים אישיים.

הם מקריבים את החיים האישיים שלהם כדי להמשיך ולהושיע אחרים, זרים לחלוטין.

התפקיד שלהם תמיד קודם להנאות האישיות שלהם או להעדפות שלהם.

לכולם יש סוג של עבר לא פתור המציק להם ופוגע בשלוות חייהם.

הם נערצים בידי החברה כל עוד הם עושים את תפקידם.

הם מוכנים לעזור לאחרים ולהציל חיים בכל רגע ובכל מצב.

אף אחד מהם לא הצליח להציל את עצמו מעצמו, להבין את עצמו או לפתור לעצמו את המצוקה האישית שלו.

אין אף אחד שעוזר להם או מציל אותם - מעצמם.

 

  

 

מקריבים את עצמו לטובת אחרים

 

גיבורי על הם אנשים שבחרו להקריב את עצמם עבור אחרים. הם אף פעם לא יגידו "לא" כשמבקשים מהם טובה או סיוע. הם תמיד יידחו את הצרכים שלהם לטובת הצרכים של אחרים.

 

הם פועלים כאילו השליחות והייעוד היחידי שלהם היא להציל אחרים ולסייע להם. אין להם מושג ברור מה טוב להם, מה הם בעצמם רוצים וכיצד עליהם לחיות ללא סיוע והצלה לאחרים. 

 

 

 

יחס גרוע לעצמו

  

למעשה, גיבור על הוא אדם שמעניק יחס מדהים לאחרים בעוד שלעצמו הוא מעניק בדיוק את היחס ההפוך - הוא בז לעצמו, מקריב את עצמו, מזלזל ומזניח את עצמו, שונא את עצמו, דוחק את צרכיו לשוליים ושם את עצמו בתחתית הרשימה.

 

וכך יוצא, שפעמים רבות גיבור העל הוא אדם מדהים בעיני האחרים אבל בפועל אדם מסכן וסובל בעיני עצמו, בחוויה האישית והפרטית שלו. הוא חי כהומלס, צרכיו מועטים, כל כולו נתון עבור אחרים, אף אחד לא עוזר לו, הוא אינו משקיע בהבנת עצמו או בהתחברות לעצמו, הוא סוחב בתוכו פצעים לא פתורים וההקלה היחידה שלו בחיים הם אותם רגעים בהם הוא, גיבור העל, מציל מישהו אחר.

 

 

  

פצע לא פתור

 

גיבור על הוא אדם שבדרך כלל קיבל יחס גרוע מהוריו, אחד מהוריו או שניהם הם אנשים שלא ידעו לאהוב את עצמם ולכן לא ידעו גם לאהוב אותו או ללמד את עצמו כיצד לאהוב ולכבד את עצמו.

 

גיבור על הופך את הבריחה מעצמו לאומנות, הוא מוצא בעזרה לאחרים את המפלט מכאביו האישיים ומפצעי העבר שלו, הוא יודע לסייע לאחרים אבל הוא לא למד ולא לימדו אותו כיצד להתייחס לעצמו ברוך, באהבה, בסבלנות ובקבלה.

 

 

וטיפ לסיום: גם גיבור על זקוק לחיים משלו. לשם כך, עליו ללמוד את מה שלא לימדו אותו - כיצד לאהוב את עצמו וכיצד להתחשב בעצמו. כיצד לחיות חיים נעימים ונינוחים. כיצד להתחבר לרגשות שלו ולא רק לחיות דרך התפקיד שלו.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה