הוראת אנגלית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הוראת אנגלית 

מאת   25/07/2010 |  נצפה 2754 פעמים

אנגלית משמשת כיום כשפת התקשורת הבינלאומית, ומהווה כיום כלי בסיסי לכל אדם הרוצה לסחור עם ארצות זרות, לטייל ולהכיר תרבויות שונות, לקרוא בשפת המקור יצירות ספרות קלאסיות, או לראות סרט הוליוודי. לימודי אנגלית להוראה מיועדים לשם הכשרת אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, בעלי ידע ספציפי בהוראת השפה במסגרות החינוך השונות.

 

לימודי אנגלית להוראה מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, ומעניקים את כל הידע הנחוץ לשם הוראת השפה במערכת החינוך בכל הגילאים. לימודי אנגלית מתחילים כיום כבר בבית הספר היסודי, וישנו ביקוש רב למורים באנגלית, בעלי הכשרה ייעודית לגיל זה. להוראת אנגלית בבית הספר העל יסודי יש צורך בהכשרה נפרדת, ולשם כך פותח מסלול לימודים ייחודי ונפרד.

 

לימודי תעודת הוראה לאנגלית מוצעים כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד, בשל הביקוש הרב למסלול זה. עם זאת, תנאי הקבלה אינם גבוהים במיוחד, בדומה לתנאי הקבלה למסלולים אחרים בהוראה. דרישות הקבלה כוללות תעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי, וכמובן שיש להוכיח שליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים להשתלב במכינה קדם אקדמית, המאפשרת לשפר את הציונים ולהגדיל את הסיכוי להתקבל למסלול המבוקש. חשוב לציין כי חלק מהלימודים מתקיים בשפה האנגלית, אולם בכל מוסד לימודים ישנו מספר שונה של שעות הוראה פרונטאליות באנגלית.

 

על מנת להיות מורה לאנגלית יש צורך בלימודי תואר ראשון בחינוך, ונוסף על כך תעודת הוראה בהתמחות בהוראת אנגלית. בסך הכול הלימודים נמשכים ארבע שנים, כולל התמחות, ולאחר מכן ניתן להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. בעלי תואר ראשון בחינוך יכולים להשתלב במסלול לימודי תעודת הוראה באנגלית, ואילו בעלי תעודת הוראה בתחומים אחרים נדרשים להשלים את ההתמחות להוראת אנגלית בלבד. בנוסף, ניתן לשלב בלימודי הוראת אנגלית גם לימודי תעודה להוראה מתקנת באנגלית, המכשירה את המורים לעתיד לסייע לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים בשיעורי אנגלית רגילים.

 

תוכנית לימודי הוראה אנגלית עשירה ומרתקת, ומקנה למורים לעתיד את כל הכלים המקצועיים הנחוצים על מנת להשתלב בתחום. מבוא לניתוח לשוני, ניהול פרקטי בהוראת האנגלית, מבוא לבלשנות מודרנית, הוראת אנגלית לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, קולות שונים בספרות אמריקאית, משדרים באנגלית, סקירת הספרות הבריטית, תחביר וניתוח מעמת, אורתוגרפיה של השפה האנגלית, מקורות מיתיים, מיומנויות לימוד דרך ספרות, מבנה השפה האנגלית, , גישה פרגמאטית למבנה השפה ואוצר מילים ברכישת שפה הם רק חלק מלימודי אנגלית להוראה.

 

רוצים לדעת עוד על לימודי אנגלית להוראה? אתר NERD חיפוש לימודים מספק מידע מלא ועדכני, ומאפשר ליצור קשר בצורה ישירה עם מוסדות הלימוד. 

 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה