אנשים רבים מאמינים שזוגיות היא משחק בו ניתן לנצח את הצד השני
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים רבים מאמינים שזוגיות היא משחק בו ניתן לנצח את הצד השני 

מאת   12/07/2010 |  נצפה 2069 פעמים

אנשים רבים מאמינים שזוגיות היא משחק בו ניתן לנצח את הצד השני / מאת יואב ברנזון

 

 

ניצחון הוא בלתי אפשרי ככל שמדובר בזוגיות

 

זוגיות אינה מקום שבו ניתן לנצח. זה בלתי אפשרי לנצח את הצד השני בזוגיות, לעצב אותו כמו פלסטלינה, לכופף אותו ולגרום לו להיות בדיוק מה שאתם רוצים, כי לכל אחד מבני הזוג יש צרכים, ואף בן זוג אינו "עציץ" חסר רצונות, צרכים ואינטרסים.

 

בכלל, ניצחון הוא מילה מעולם הקרב והמלחמה אבל לא מעולם הזוגיות והאהבה, השותפות והכבוד ההדדי. בזוגיות, השפה הנכונה היא תמיד שפת הכבוד, ההדדיות, ההשלמה, שיתוף הפעולה וההצלחה המשותפת.

 

  

 

דיאלוג, הבנה ופשרות הם לב הזוגיות

 

הדרך לגשר על הבדלים בין בני זוג אינה בדרך בניצחון או ההכנעה של אחד מהם אלא בדרך הדיאלוג, ההבנה והפשרות. אם ניתן להגיע לפשרה הוגנת - אזי הזוגיות מנצחת.

 

אם לא ניתן להגיע לשום פשרה סבירה - אין טעם להמשיך ולהיאבק ומוטב להיפרד מאשר לאמלל אחד את השני בניסיון נואש לנצח ולהביס אחד את השני.

 

 

 

אנשים שמתעלמים מהבעיות כי הם מאמינים שהם ינצחו

  

ישנם אנשים לא מעטים שמאמינים שבמשך הזמן הם יעצבו את בני הזוג שלהם, יכופפו אותם בהתאם לצרכים שלהם, יגרמו להם לעשות בדיוק מה שהם רוצים ולמעשה "ינצחו" אותם.

 

אנשים כאלה נוטים להימנע מדיאלוג זוגי אמיתי מתוך ההנחה שהזמן עובד לטובתם ושבסופו של דבר הם "מנצחים" את בני הזוג שלהם. למרבה הצער, בדיוק ההיפך הוא הנכון. הזמן עובד לרעתם, כי ככל שהזמן עובר הם מגלים שדווקא ההתעלמות מהבעיות ומהפערים רק מחריפים את המצב הזוגי במקום לשפר אותו.

 

 

  

אל תדחו את הדיאלוג הכנה והאמיתי לשלב מאוחר מדי

 

אם אתם רוצים זוגיות טובה ובריאה - אל תתעלמו מבעיות היסוד של הקשר. אל תדחו את הדיאלוג בנושאים הבעייתיים. אל תשחקו במשחקים מסוכנים של "כאילו" ושל "נדמה לי".

 

נסו להעלות את הדברים אל השטח, לדבר ולנסות למצוא פתרונות אמיתיים הכרוכים בפשרות הדדיות. אם לא תעשו זאת בתחילת הקשר - תיאלצו בכל מקרה לעשות זאת בהמשך, רק בתנאים משפילים וקשים בהרבה.

  

 

וטיפ לסיום: זוגיות היא שיתופיות ולא מאבק או מלחמה במטרה לנצח. שני הצדדים חייבים להרוויח מהקשר - לא רק אחד, אחרת הזוגיות אף פעם לא תשרוד ובני הזוג פשוט יפרדו כל אחד לדרכו.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה