חולשה מחייבת שיקולים ואילו עוצמה מאפשרת רגשות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חולשה מחייבת שיקולים ואילו עוצמה מאפשרת רגשות  

מאת   12/07/2010 |  נצפה 1987 פעמים

חולשה מחייבת שיקולים ואילו עוצמה מאפשרת רגשות / מאת יואב ברנזון

 

 

רגש - כשאתם נמצאים בעמדת כוח או יתרון

 

מי שנמצא בחיים בעמדת כוח ויתרון - יכול להרשות לעצמו לבטא בדיוק את מה שהוא מרגיש, רוצה ומוכן. הוא אינו צריך להסתיר את מה שהוא באמת מרגיש אלא הוא יכול לשים את הקלפים על השולחן - כי הוא לא חושש להפסיד שום דבר.

 

רגשות ורגש הם הפריבילגיה של החזקים. הם אינם חוששים מסנקציה, הפסד או סיכון ולכן הם יכולים להרשות לעצמם להגיד או לפעול בצורה חופשית, ללא שיקולים.

 

  

 

הלב והרגש פועלים במצבים חסרי סיכון

 

ילדים נוטים לפעול יותר מהרגש ומהלב מאשר מהשכל ומהראש, כי רוב הזמן הם אינם נמצאים במצבי סיכון והם נטולי כל אחריות לעצמם ולסביבתם.

 

גם בוגרים שהם עשירים או מבוססים מאוד, עצמאיים, אינם תלויים באף אחד, מצליחנים, אוטונומיים או אנשים שמסוגלים לעמוד לבד בהתמודדות של החיים - נוטים להתבטא בצורה חופשית על פי מה שהם מרגישים ולאו דווקא על פי האינטרסים שלהם.

 

 

 

ראש - כשאתם נמצאים במצבים מורכבים של חולשה או סיכון

  

לעומת זאת, אנשים שנמצאים במצבים מורכבים יותר של חולשה, סיכון או נחיתות - חייבים לפעול לפי הראש, להיות יותר מחושבים כדי להימנע ממצב של פגיעה או נזק.

 

אנשים שגורלם תלוי באחרים חייבים לפעול בצורה קרה יותר, מחושבת יותר ורציונלית יותר - אם ברצונם להגן על עצמם ולהימנע מפגיעה או נזק לעצמם. הם אינם יכולים להרשות לעצמם לפעול ולהתבטא כפי שהם חשים ומרגישים כי עליהם להקפיד ולהגן על האינטרסים של עצמם.

  

 

 

השכל וההיגיון הקר פועלים במצבים בעלי סיכון או מצבים מורכבים מאוד

 

השכל וההיגיון מתחייבים במצבים מורכבים בהם נדרשת פשרה. מצבים כאלה משקפים מצבי נחיתות או מצבים בהם לאנשים אין די עוצמה או כוח לעשות בדיוק מה שהם רוצים.

 

כאשר אנשים מתחזקים הם יכולים להרשות לעצמם פחות להיות מחושבים. לעומת זאת, כל עוד הם חלשים, במצוקה, מתקשים להתנהל או מתמודדים על אילוצים וקשיים - עליהם לשקול את דבריהם או פעולותיהם טוב טוב.

  

 

וטיפ לסיום: במצב אידיאלי, רוב האנשים היו רוצים לחיות רק לפי הרגש והאמת הפנימית שלהם. בשל אילוצי החיים ומורכבותם, השכל נדרש וחיוני כדי ללמוד להסתדר, להתקיים, לשרוד ולצלוח תקופות קשות ומורכבות. היסטורית, נשים למדו להיות מחושבות וציניות יותר מגברים, משום שבמשך אלפי שנים הן היו בעמדה חלשה שנבעה מנחיתות מול גברים ומתלות בגברים.

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה