הלב והראש - מי בעד ומי נגד?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הלב והראש - מי בעד ומי נגד? 

מאת   12/07/2010 |  נצפה 3010 פעמים

הלב והראש - מי בעד ומי נגד? / מאת יואב ברנזון

 

 

בזוגיות

 

מערכות יחסים קמות ומתות על פי השיקולים של הלב ושל הראש. כל אחד מהם - הלב והראש- רואה את העולם הזוגי בצורה אחרת לגמרי, כל אחד מהם שוקל שיקולים שונים בתכלית.

 

הלב הוא המקום של המשיכה, ההילה, ההתרגשות והשמחה. כשאתם יוצאים עם מישהו שאתם מאוד מאוד נמשכים אליו, מוקסמים ממנו, מרגישים פרפרים בבטן, כייף לכם איתו - הלב שלכם אומר כן לקשר הזוגי.

 

  

 

הראש בוחן את ההיתכנות המעשית של הקשר

 

הראש הוא המקום של השיקולים המעשיים וההיתכנות המעשית של הזוגיות. אם התאהבתם בבן זוג מקסים ומדהים, אבל לצערכם הוא חי במדינה אחרת, הוא גוי והוא גם נשוי - הלב יגיד כן אבל הראש כמובן יתנגד כי הראש יעריך שברמה המעשית סיכויי הקשר הם מאוד נמוכים להצליח.

 

ייתכן גם מצב הפוך: הראש יגיד כן לקשר זוגי עם אדם מתאים, מעדה דומה, מגיל דומה שגר קרוב ושהכל למעשה נוח ונעים על הנייר, אבל הלב יתנגד כי הוא לא ירגיש משיכה חזקה, ריגוש, התלהבות ותשוקה.

 

 

 

בקריירה

  

בחירות מקצועיות קמות ונופלות גם הם על פי השיקולים של הלב ושל הראש. הראש מתבונן על הקריירה שלכם כמקום לצבור כוח וכסף, ולכן הוא שוקל את הבחירה המקצועית על פי השיקולים הקרים הללו בלבד.

 

הראש יגיד כן אם בחרתם במקצוע שידוע שיש בו הצלחה כלכלית, סטטוס ומעמד כמו למשל להיות עורך דין או איש הייטק, כי הראש מסתכל רק על היתרון הכלכלי שבמקצוע.

 

 

 

הלב בוחן את רמת העניין וההתלהבות מהמקצוע

 

את הלב לא מעניין הנושא הכלכלי ורמת התועלת הכספית שתצא לכם מהמקצוע, כי הלב שוקל שיקולים שונים בתכלית - שיקולים של עניין, התרגשות, סקרנות והתלהבות מהתחום המקצועי בו אתם מעוניינים לעסוק.

 

הלב יגיד "כן" אם למשל בחרתם בתחום שהוא ההובי שלכם כבר הרבה שנים ועתה אתם רוצים להפוך אותו למקצוע שלכם. הלב יגיד "לא" למקצוע שהוא כלכלי מאוד, אבל לא מעניין אותכם או לא עושה לכם טוב ברמה הרגשית. 

  

 

וטיפ לסיום: במצב האידיאלי הראש והלב מסכימים יחד על קו פעולה מקצועי או זוגי. 

 

 

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה