הנוסחה שלכם! להצלחה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הנוסחה שלכם! להצלחה  

מאת   30/06/2010 |  נצפה 1922 פעמים

 

הנוסחה שלכם ! להצלחה

תני לי את הנוסחה!

"נוסחה" היא מילה שמזוהה עם מאפיינים כמו מהימנות ומדע. אנשים רוצים להפוך תהליכים ל"שיטה", נקייה מטעויות. "תני לי את  הנוסחה, המתכון, הפרינציפ של העניין" הם אומרים (ותארזי בחבילה קטנה שתיכנס לתיק ולא תצרוך מקום במוח או בלב. אה, כן תגישי את זה קר ולא יקר כי חם עכשיו בחוץ, למי יש סבלנות).


H2O
בניגוד למדעים המדויקים שמצאו דפוסים התנהגות לחומרים, וממה הם מורכבים, במדעי החברה תרכובות ותהליכים פחות חוקיים. אבל אנשים שונאים "אי ודאות" ולכן כדי להקטין אותה הם מחפשים תבניות מאורגנות ומסודרות אלא שהמציאות הרבה יותר מפתיעה ומורכבת מחיבור או חיסור של מולקולה אחת לשניה. איזה מזל J.

בזוגיות, בקריירה, בחברות, במשפחה, בשיווק, לא ניתן לפסוח על תהליך של ניסוי וטעיה. כן ,כולנו מכירים את המרכיבים להצלחה (התמדה, תשוקה, מאמץ, יושרה, הנאה) אבל המינונים, הניסיון, האופן בה אנשים שונים מגדירים הצלחה – לזה אין נוסחה אחת וכל אחד צריך למצוא את הדרך שלו (בפנים עמוק אתם מודים שזה נכון!)


מימוש אישי של מטרות

באימון להשגת מטרות מתרחש תהליך אחד שבנוי מכמה שלבים. התכנים בתהליך הם שמשתנים. מציבים מטרות, בודקים האם המטרות ישרתו את מי שאתם שואפים להיות, יוצאים לדרך עם פעולות חדשות, לומדים על ידי זיהוי המחשבות המעכבות מה מעכב את ההתקדמות, מתקנים, מדייקים וממשיכים בדרך.

וההצלחה – היא נבנית מתוך העשייה והלמידה. כשהיא מבטאת חלום אמיתי ומתאימה למי שאתם, היא מתאימה לכם כמו כפפה שהוכנה לכף ידכם. יום אחד היד תשמין, תתעייף או שתרצו כפפה חדשה ואז תלכו בדרך חדשה ותערכו ניסויים אחרים לקראת איזון חדש.


ובכל זאת, אז איך תרכיבו את המתכון האישי שלכם להצלחה ?

התבוננו על תחום בחייכם בו הכול זורם בנינוחות. לכל אחד יש תחום כזה. בררו מהם המחשבות שלכם, הרגשות, הפעולות שאתם עושים באזור ההוא ונסו להעביר את אותן המחשבות, הרגשות והפעולות מהתחום החזק לתחום בו אתם מבקשים ליצור שינוי.

מה אאחל לכם אם לא 'בהצלחה'

קטי טייב

מפתחת גישת המחשבה המעכבת.

מאמנת אישית ומנחת קבוצות

אתר:www.thegoal.co.il  

*תודה לד"ר מארק זלוצין שכתב פוסט "די עם הנוסחאות! " ובזכותו מצאתי את קולי בנושא.

המחשבה המעכבת -קטי טייב מאמנת אישית ומנחת קבוצות 057-7317662 http://www.thegoal.co.il>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה