מציאת זוגיות - התאמה זוגית - מהי זוגיות נכונה וכיצד למצוא זוגיות רוחנית - ייעוץ זוגי באמצעות הכוונה רוחנית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מציאת זוגיות - התאמה זוגית - מהי זוגיות נכונה וכיצד למצוא זוגיות רוחנית - ייעוץ זוגי באמצעות הכוונה רוחנית 

מאת   28/06/2010 |  נצפה 3852 פעמים

בס"ד
מהי זוגיות נכונה וכיצד למצוא זוגיות
מבוא לחיי זוגיות נכונה:
מניסיוני כמטפלת אלטרנטיבית באמצעות כלים הוליסטיים בטיפולי בעיות בזוגיות, סיוע במציאת זוגיות וקשיים במציאת זוגיות מצאתי את הצורך לשתף את הקוראים בדברים שמהם למדתי ויישמתי.
הנחות הבסיס לחיי זוגיות וליחד הנן :

>>
האדם לומד מתחילת חייו להתנהל בחברה בדרך שנכונה לו ולנשמתו.
>> האדם נמשך לדומה או לשונה לו בעת מציאת זוגיות.
בהתנהלות חיי האדם הבוגר קיימת משיכה טבעית למצוא את האדם המשלים לו ברמת הנשמה וליצור נשמה שלמה ע"י מציאת זוגיות. לפי הקבלה הזוגיות הנה איחוד בין שני חצאי נשמות שנהפך לאחד. מטרת הזיווג הנו חלק מהתיקון או הלימוד של הנשמה בעולם הנוכחי. לדוגמא ילד ואימא בגלגול נשמות קודם חוזרים לחוויות הזוגיות בגלגול נשמות נוכחי ומהווים בני זוג שמטרתם תיקון או לימוד באמצעות גלגול הנשמות הנוכחי. הזיווג נעשה משמיים גם אם לעיתים קיים סבל רב בזוגיות ומדובר בתיקון נשמות או לימוד דרך גלגול נשמות. מימוש הזוגיות באמצעות הילדים משמעותו הביחד וגם הוא מהווה דרך תיקון לנשמה.
זוגיות בחירה:
כפי שתואר במאמר קודם שלי על בחירה הקשר הזוגי צומח מבחירה פנימית של האדם ומתחיל טרם לידתו בשלב שבו הנשמה בוחרת את הגוף הפיזי ואת הגלגול שאליו היא מגיעה. בין שלבי הבחירה הרבים של הנשמה קיימת גם הבחירה "בזוגיות". הזוגיות הנה שלב חשוב בחייו של הבוגר כאשר מהזוגיות יש המשכיות להורות ולמימוש שלב חשוב בחייו של האדם.
בבחירה הזוגית הנשמה בוחרת את האנרגיה הנשמתית המשלימה לה שעימה תוכל לממש את יעודה ההורי והמשפחתי. בחירת הזוגיות ע"י האנרגיה הנשמתית  עלולה לבוא לידי ביטוי גם במספר "בני אדם" שונים שהמשותף להם הוא האנרגיה הנשמתית שזהה בכולם. אדם יימשך לסוגי אנשים דומים שרק עימם הוא מצליח לנהל מערכת זוגית. ניהול מערכת הזוגית תתאפשר בגלל אנרגיה נשמתית הנכונה והמשלימה. ההתאמה בין אנרגיה נשמתית זו לנשמה מתקיימת עוד לפני הלידה.
מכאן שלכל אדם יש את האדם המתאים לו לזוגיות מתאימה .
על האדם מוטלת הבחירה לחייו ומציאת הדברים שיתנו משמעות לחייו. ראו מאמרים קודמים שלי בנושא הבחירה. תהליך חייו של האדם מילד לבוגר תורם למערכת היחסים הבוגרת שהוא ינהל עם בן זוגו. חוויותיו של האדם בילדותו בונות את אישיותו כבוגר.
הכוח המניע את חייו של האדם בזוגיות:

>>
אם אדם לומד שהסבל מניע את חייו, הוא יימשך לתחושת הסבל ולתחושת הקורבן. בתחושה זו יתנהלו גם חייו הזוגיים והוא יגדיר את עצמו כקורבן. תחושה זו תגרום לו לתת רבות מעצמו לטובת המשפחה והזוגיות תמורת הקרבת החופש שלו. הבחירה שלו מצומצמת לדוגמא אישה הבוחרת להיות עקרת בית שמבלה את כל חייה בבית למען הילדים והבעל ולא עושה דבר למען עצמה. במקרה זה היא לא תוכל לממש את עצמה כל עוד הם בסביבתה.
>> ההיפך מכך הנו הפחד מהסבל והייאוש שיגרמו לאדם לשנות את הגישה לסבל. שינוי הגישה יהפוך את הסבל לדבר שמפתח את האדם. לדוגמא אישה שהתאלמנה בגיל צעיר יכולה להביא את אלמנותה לכך שהיא תינשא שוב ותאפשר לא להשתעבד לסבל ובכך לפתח זוגיות חדשה.
>> אם האדם לומד שחום והאהבה מניעים את חייו, הוא לומד שהנתינה, הסובלנות והרגש מנהלים את חייו.היכולת לפרש מצבים כאנרגיית אהבה וביטחון נותנת לאדם לראות מעבר לקיים את יכולת ההגשמה של שאיפותיו וחלומותיו. זוגות אלו ילמדו לתמרן את חייהם בהתאם לרגש. קשיים בחיים יתועלו למטרות שיש לממשם בסובלנות. משברים בחיים יובנו כמסקנות ולמידה שיפתחו את האדם.

לדוגמא-אם ישנו משבר בזוגיות שנובע מאבטלה זמנית של אחד מבני הזוג. זוגות אלו לא ייכנעו לפחד הכלכלי אלא להפך ימשיכו את חייהם כבעבר ככל שניתן וימצאו עבודה בכל מחיר. העיקר להמשיך את החיים כרגיל. היכולת לא להשתעבד לפחד באה מהעובדה שכאשר הבסיס הרגשי תקין האדם יודע להתנהל בלחצים של הישרדות. אין בו חשש לעבוד תקופה מסוימת בתחום שלא מתאים לו העיקר לא לצאת ממעגל העבודה.
כיצד מוצאים או בונים זוגיות:
>>
ישנם שמוצאים את מזלם בגיל צעיר. בגילאים 18-22 בחירת הבן זוג לא באה משיקולים של כדאיות. אלא משיקולים של רגש ואהבה .הם מתבגרים ביחד ועוברים את חוויות המיניות , מציאת עבודה, לימודים ועוד. לאותה אוכלוסיה משברי הזוגיות מתחילים לאחר מספר שנים של ביחד או בגילאים 40-50 . הבעיות מתחילות כסדקים בציפיות ובהתנהגויות שלא צפינו. והסיבות לכך הובאו למעלה בכוח המניע את חיי האדם. היכולת לפתור משברים אילו כפי שאני מטפלת תוסבר להלן:
>> פתיחות המטופל לרצות לשתף את בן זוגו בתהליך הטיפול הזוגי. הדרך לפתרון המשבר עוברת דרך היכולת ששני הצדדים לומדים את מהות הבעיה .לעיתים בן זוג אחד עובר את הטיפול בעוד הצד השני צופה בתהליך הטיפול. צפייה זו תורמת לבן הזוג בהבנת הבעות שבן זוגו האחר מתמודד.

לדוגמא: זוגות שהגיעו אלי לטיפול כאשר אחד מבני הזוג חווה התעללות מינית בילדותו. בתהליך הטיפול דרשתי שבן הזוג השני יצפה במהלך הטיפול. המטופל/ת עבר/ה טיפולים שונים באמצעות: הילינג קריסטלים דמיון מודרך ושיחזור גלגולים בהתאם למצב. המטרה הייתה לתקן את החוויות שחווה/תה בילדותו ולאפשר לבן הזוג לבנות יחסי אמון עם בן הזוג השני. לאפשר להם ליהנות ממגע ולנטרל את תחושת האשמה ואת תחושת האובדן. במקביל לפתח יכולת עמידה עצמית על מנת לרצות את המגע כדרך להביע את אהבתה. הטיפול לא היה פשוט לשני הצדדים כאשר בן הזוג הצופה חווה את החזרה לחוויות האונס ואת תחושת הגועל והתסכול. תחושה שהגוף לא שייך לך ואת חוסר האונים והרצון למות. אולם מאידך בן הזוג צפה בהשלמת בנית "האני" שלי ואת תיקון חוויות המין ואת היכולת להיות זוג כפי שקיוו.

>> הגשמה - ישנם משברים הנובעים מרצון אחד הצדדים להגשים את עצמו המתנגש עם המציאות המשפחתית. בטיפול דרשתי משני הצדדים לרשום מה הציפיות של כל אחד מבן זוגו? מה הצפיות שלו מעצמו? מה השאיפות שלו? מה רצית ולא עשית? מה הסיבות לחוסר מימוש השאיפות? בטיפול השתמשתי בהתאמה בהילינג קריסטלים דמיון מודרך ושיחזור גלגולים. המטרה הייתה לתת למטופל את המכלול של עצמו ולהגיע לילדות ולהבין מה קרה שם שגרם לו לנווט את הזוגיות למקום שלא יכול להתקיים כלל. כתוצאה מהטיפול ששני בני הזוג חוו הם מיתנו את רצונותיהם בהתאם למציאות הזוגית ואפשרו לבן זוג לקבל אותם כפי שהם ולהכיר את המקומות החדשים שיתפתחו בהם. הפחד מהשינוי טופל בעזרת אנרגית האהבה שלא נעלמה לשניהם.
>> משבר הרווקות - בדרך התנהלות חיינו בעבודה, תחביבים ובהנאות החיים אנו מזמנים לעצמנו מציאות. חשיבה חיובית מאפשרת הזמנת מציאות חיובית. חשיבה חיובית פותחת דלתות ומאפשרת קבלת החלטות מתוך ביטחון ומוכנות. רווק/רווקה אינם חיים רק סביב עבודה-בית אלא מאפשרים לעצמם סיבות לצאת ממעגל הזה. באמצעות חוגים שונים כגון חוגי הכרויות וכן שמירה על הדימוי העצמי החיובי. בשלב מסוים מגיע הרגע הנכון שבו רווק/רווקה מתחילים לגבש תוכנית פעולה למציאת בן זוג ולשם כך צריכה להיות תוכנית אסטרטגית שמתאימה לאדם. אנשים אלו מסיקים מתוך מחשבה חיובית שישנם סיבות שלא הייתה זוגיות בחייהם עד עתה וזו הייתה בחירה אישית שלהם. הם הבינו שהבחירה היא חלק ממהות הנשמה. היכולת לנווט את החיים לפי כוח הבחירה וגם ליהנות ממנה הופך את האדם למאושר ללא קשר-לגילו. אנשים אלו צריכים לקבל את הבחירה שהם עשו ואת סדר עדיפות של המשימות בחייהם. כפי שעמדה לפניהם המטרה ללמוד תואר ראשון בשלב מסוים בחייהם כך תעמוד לפניהם המטרה למצוא זוגיות. רווקים הצליחו באמצעות למידה וחווית טיפול לצאת מנקודת "הבושה", "התסכול","הרווק המושבע" ומצאו זוגיות שהתאימה להם.

לסיכום מאמר הזוגיות:
זוגיות טובה היא הקסם של החיים. במציאת זוגיות טובה אנו ממשיכים לבנות את "האני הבוגר" ולמדים לממש את שאיפתנו באהבה וביטחון. למדים שיש מי שמאמין בנו וביכולתנו. זוגיות טובה היא גם בסיס לחיים בוגרים לילדנו. מציאת זוגיות טובה ושיפור זוגיות קיימת הנה חלק תהליך רוחני שקשור לדברים רבים. תהליך זה ניתן לפתרון וגישור באמצעות מספר שיטות ותובנות הוליסטיות.
בעיות בזוגיות וזוגיות לא מוצלחת גורמים לעיתים סבל רב לשני בני הזוג ולשאר בני הבית וניתן לסיימם בכל עת. אולם רגע לפני שמשתחררים מהנישואים ומהזוגיות ישנה אפשרות לבדוק מה ניתן לעשות כדי שהזוגיות תשתפר? כלומר לנסות להשכין "שלום בית" במספר אמצעים כולל באמצעים אלטרנטיביים כפי שאני נוהגת לסייע ולשפר חיי זוגיות. באם כשלו כל הניסיונות ניתן לשחרר את בני הזוג מהזוגיות ולהניח להם למצוא כוון חדש וכמובן מציאת זוגיות טובה יותר.
חשיבה חיובית חשובה ויכולה לתרום רבות לשיפור ומציאת הזוגיות. חשיבה חיובית ניתנת ללמידה גם היא בסדנאות של פרפרים המרחב הרוחני. ניתן גם להשתתף בפורום קארמה בוואלה בניהולי.
נייד: 054-4515930
בדיקת התאמה זוגית -->>> חינם בפייסבוק

פרפרים המרחב הרוחני בניהולה של דפנה ביסמוט מתמחה: חלומות,הילינג, תקשור, שחזור גלגולים, דמיון מודרך, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, אנרגיות, קריסטלים ותמציות. דפנה מרצה בתוכניות רדיו וטלוויזיה ומנחה פורומים מובילים בנושאים של הרפואה האלטרנטיבית. הוגת רעיון "מסרים בגוונים" המשלבת יכולות תקשור בפענוח החלומות. ממציאת שיטת ה- "שחזור קריסטלי" שמהותו שחזור גלגולים באמצעות שילוב של קריסטלים וגבישים בתהליך. מלווה ומדריכה להעצמה אישית.מקיימת סדנאות מיוחדות. נייד: 054-4515930  dafnabis@walla.co.il http://www.parpareem.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה