מזגן - סוגי מזגנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מזגן - סוגי מזגנים  

מאת   09/06/2010 |  נצפה 4076 פעמים

אם פעם הסתפקנו בשתיית לימונדה קרה וישיבה על המרפסת בצל בשביל להתקרר ביום קיץ חם, כיום, בעקבות ההתחממות הגלובאלית ותנאי החום הבלתי נסבלים ששוררים בקיץ הישראלי, אמצעי צינון בסיסיים אלו כבר אינם מספיקים ואנו נזקקים לעזרתו של מזגן כדי להצטנן ולהפסיק את מחול הזיעה המטורף. למי שהחליט לשים קץ לסבל של שיא הקיץ ולהתקדם לעולם של טמפרטורות שפויות, בוודאי גמלה בליבו ההחלטה לקנות מזגן. אך למי שעדיין אינו יודע באיזה מזגן לבחור מתוך מבחר גדול של מזגנים, להלן כמה הצעות בסיסיות שישמשו כמורה נבוכים לקניית מזגן.

סוגי מזגנים
דבר ראשון עליו יש להחליט לפני קניית מזגנים הוא סוג מזגן מתאים, אשר יענה על הצרכים של החלל הממוזג. ישנם כמה סוגי מזגנים המתאימים לצרכים שונים ואלי הם עיקר הסוגים:

דירוג אנרגטי וחיסכון בחשמל

מזגן הוא מכשיר חשמלי וככזה הוא צורך אנרגיה בכמות לא קטנה. כמו לכל מכשירי החשמל המודרניים, גם למזגן ישנו דירוג אנרגטי שמסווג את יעילות צריכת החשמל של המזגן. מזגן בדירוג אנרגטי A יהיה חסכוני יותר מאחד עם דירוג G, וכאשר בוחרים מזגן, הדירוג האנרגטי הוא אחד הפרמטרים שכדאי לשים אליהם לב. יכולת קירור של מזגן נמדד ביחידות קירור בריטיות הנקראות בקיצור BTU ולא בהכרח במדדים של כוח סוס. לידיעה כללית, יחידת BTU היא האנרגיה הנדרשת לחימום פאונד אחד של מים (0.46 ק"ג) במעלת פרנהייט אחת (0.56 מעלות צלזיוס). ככל שיחידות הBTU של מזגן יהיו גבוהות יותר, כך החדר יתקרר מהר יותר, אך מצד שני גם צריכת החשמל תעלה. כדי להשוות יעילות של יחידות BTU לעומת צריכת האנרגיה של מזגן, יש לבדוק את רמת ניצולת האנרגיה הנקראת COP שהיא מצוינת, בדרך כלל על גבי מדבקה בגב המזגן.

שיהיה קיץ נעים עם מזגנים...

אמיר כהן קידום אתרים חברת אי.קיי דיזיין www.ekdesign.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה