כמה עובדות על טבעות אירוסין ונישואין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כמה עובדות על טבעות אירוסין ונישואין 

מאת   07/06/2010 |  נצפה 2207 פעמים

בזמננו עורכים את טקס הנישואין / קידושין בעזרת שווי כספי שהיא הטבעת. כיום המקובלת מבין הטבעות היא טבעת זהב חלקה אשר מסמלת את מוסד הנישואין ואמורה להיות בלי חריטות כלשהן ובלי שיבוצי יהלומים. מטרת העיצוב הפשוט של טבעת הנישואין נועדה בשביל שהכלה תוכל להעריך את השווי הכספי של הטבעת. דבר זה נועד לשם שאם הכלה תוטעה מערכה הכספי של הטבעת בשל חריטות כלשהן או שיבוצי יהלומים אז זו הסיבה שהסכימה להינשא. טבעות אירוסין יכולות להיות חרוטות ומשובצות יהלומים בגדלים שונים. כיום יש אנשים שכן משתמשים בחריטות מהודרות אבל זו בידיעה שהכלה יודעת שהטבעת שווה כמה פרוטות וערכה הכספי לא מעניין אותה כלל. הטבעות נישואין והאירוסין נועדו לחבר בין בני הזוג וליצור ברית בינם של חיים יחדו, בני הזוג שניהם עונדים את הטבעות מה שמסמל את מוסד הנישואין והפיכתם לגוף אחד.
הטבעת תמיד צריכה להיות שייכת לחתן מה שאומר שטבעת הנישואין חייבת להירכש מכספו האישי של החתן במקרה שלא תיהיה בעיה בעת החופה כי הטבעת חייבת להיות של החתן ולא להירכש מכספו של מישהו אחר.
המלאכה של קניית הטבעת לא פשוטה כלל, בחירת טבעות אירוסין והנישואין היא עבודה לא קלה לחתן ולמי שמסביבו, צריך לדעת את טעמה של הכלה המיודעת, את אופייה שמעיד על מה שאוהבת, ולקחת עצות מבני משפחה וחברים ממש קרובים, כל זה יקל על מלאכת בחירת הטבעות.
את טבעת הנישואין נוהגים להביא לחופה וטקס הקידושין ושם לענוד אותה ולהכריז שהטבעות נקנו מכספו האישי של החתן ולא של אף אחד אחר. טבעת האירוסין נועדה להצהיר על אירוסים של בני הזוג שפה הגבר הוא זה שמביא את טבעת האירוסין לכלה המיודעת והוא עצמו לא יענוד טבעת.

במעמד הצעת הנישואין טבעת האירוסין עומדת במרכזו של אירוע מיוחד זה. טבעות האירוסין מוגשות בדרך כלל בסופו של האירוע במיוחד, שם הגבר מבקש את ידה של בת זוגתו. הצעות נישואין מביאות לחיפושים רבים אחרי טבעות אירוסין, ולצורך רב לקלוע לטעמה של בת הזוג. טבעות אירוסין יכולות גם כן לשמש כמגוון דרכים לרגש ולהפתיע את בת הזוג, לדוגמא טבעות אירוסין יכולות אף להיות מתנה מקורית מושלמת.


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה