לונה פארק של פיזיותרפיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לונה פארק של פיזיותרפיה 

מאת   31/05/2010 |  נצפה 1981 פעמים

פיזיותרפיה לרוחב

כששומעים את המילה פיזיותרפיה, אנשים רבים יודעים כי זהו תחום שקשור בעיקר לבעיות אורטופדיות כשהטיפול נעשה במגבלות פיזיות זמניות או קבועות שקרו בעקבות תאונת דרכים, פציעות אימונים, או סתם ביש מזל, כמו החלקה על קליפת בננה. אלה שהפיזיותרפיה מטפלת בעוד תחומים רבים: טיפול בשיקום נשימתי, טיפול בבעיות נוירולוגיות, טיפול בכוויות וצלקות, סחרחורות וחוסר שיווי משקל. מכאן ניתן להסיק כי תחום הפיזיותרפיה הוא תחום רחב מאוד שמשתמש באמצעים רבים המאפשרים טיפול ושיקום.

האגף המפחיד

כל אישה שהייתה בהריון במהלך חייה, מכירה את מכשיר האולטרא סאונד שנקרא בספה מקצועית US אולטרא סאונד. בטיפולי פיזיותרפיה משמש המכשיר לחימום עמוק של הרקמות בעזרת גלי הקול שחודרים פנימה. את תדר גלי הקול שנשלחים אתם לא תוכלו לשמוע, אבל תוכלו לראות, בזכות ג'ל קריר שימרחו על עורכם, את פנים המקום הפגוע. טיפול נוסף שמטרתו לחמם את האזור הפגוע, הוא טיפול בעזרת פרפין. פרפין היא ממש אותה שעווה בה מכינים נרות והיא מכילה תרכובת אורגנית המיוצרת מנפט. בטיפולי פיזיותרפיה ממיסים את השעווה ומורחים על המקום הכואב על מנת ליצור חימום שטחי שיוריד את הכאב וירכך את העור. אז אחרי שהבהלנו אתכם עם מריחות של שעווה על גופכם, הגיע הזמן לעבור לדבר האמיתי- טיפול חשמלי. זה אמנם נשמע מפחיד, אבל מטופלים שעברו טיפולים חשמליים זוכים להקלה משמעותית בכאב.   בעזרת הזרמים החשמליים ניתן לגרות עצבים בגוף וכך לטפל בכאב בחיזוק שרירים ובטיפול בדלקות.

קרב כריות

אחרי ההפחדות המרובות, נעבור לכמה מכשירי שנשמעים יותר סימפטיים לאוזן: כרית חמה וכרית קרה. כרית חמה היא ממש כמו אותו בקבוק חם שנהגו להשתמש בו פעם ומטרתה להגביר את זרימת הדם לאזור הכואב, בעיקר במקרים של שרירים תפוסים. הכרית הקרה לעומתה, כשמה כן היא ובזכות קירור המקום הפגוע, תרד הנפיחות שמסביב וניתן יהיה להתחיל לטפל בשורש הבעיה.

ישנם עוד מכשירים רבים בהם משתמשים בפיזיותרפיה, אבל בין אם הם שולחים גלים חשמליים ובין אם מפיקים גלי קול, הטיפול עצמו הוכח כיעיל וברב המקרים אפילו מאוד נעים

                                                                                                                                                                  

המאמר נכתב על ידי ארגופלוס, מכון לפיזיותרפיה ויעוץ ארגונומיה http://www.ergoplus.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה