חברות ביטוח - המדריך המקוצר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חברות ביטוח - המדריך המקוצר 

מאת   30/05/2010 |  נצפה 2086 פעמים

אם רכשתם דירה, לקחתם משכנתא בבנק או חידשתם רישיון נהיגה, סביר להניח שעליכם לרכוש בנוסף את אחד מהביטוחים הבאים: ביטוח דירה, ביטוח משכנתא או ביטוח רכב. ענף הביטוח בארץ הוא תחום מאוד תחרותי, וניתן למצוא פוליסות רבות במחירים שונים.

כיצד נדע היכן עדיף לרכוש פוליסת ביטוח? האם עדיף לפנות לחברת ביטוח מסורתית או שמה עדיף חברת ביטוח ישירה? במאמר זה נסביר מהם ההבדלים בין חברות ביטוח ישירות לחברות ביטוח מסורתיות, כך שתוכלו לבצע בחירה נבונה ומושכלת.

מהן חברות ביטוח? חברות ביטוח הן גוף פיננסי (פרטי או ציבורי) שמטרתו להעריך ולתמחר סיכונים אפשריים. על כל חברת ביטוח לקבל אישור לעסוק במכירת פוליסות ביטוח טעם המדינה בה היא פועלת. חברות הביטוח מתחייבות לשלם לבעל הפוליסה סכום מסויים הנקבע מראש במקרה ומתרחש ארוע אשר קיימת לגביו אי ודאות. בתמורה לכיסוי זה, המבוטח משלם פרמיה (דמי ביטוח) חודשית.

פוליסת ביטוח היא הסכם הנחתם בין חברת הביטוח למבטוח, ואשר מגדירה את התנאים והכיסויים לה זכאי המבוטח בקרות המקרה הביטוחי. לדגומה, במקרה של תאונת דרכים, חברת הביטוח תממן את הוצאות הנזק שנגרם לרכב במידה והתקיימו הסעיפים המואיפים בפוליסה (האם התנגשו בנהג המבוטח, או שהוא פגע ברכב אחר, האם הרכב נגנב או שהתרחשה פגיעה פיזית וכו').

חברות ביטוח מתחלקות לשתי קבוצות – חברות ביטוח מסורתיות וחברות ביטוח ישירות, כאשר לכל קבוצה יתרונות וחסרונות משלה. עליכם לדעת להתאים בין היתרונות של כל חברת ביטוח לצרכים הביטוחיים שלכם.

חברות ביטוח מסורתיות – פועלות באמצעות סוכני ביטוח אשר משווקים פוליסות ביטוח שונות מטעמם. עלינו לפנות למספר סוכני ביטוח, לתאם פגישה ולבחור בעזרתם את הפוליסה המתאימה ביותר עבורנו. אחד היתרונות של סוכן הביטוח על פני חברות הביטוח הישירות, הוא היכולות שלו להציג מספר פוליסות של חברות ביטוח שונות, וכך ללקוח יש מגוון רחב יותר לבחור ממנו.

בנוסף, סוכן ביטוח מעניק לנו מנסיונו הרב ומלווה אותו בייעוץ אישי מבחירת הפוליסה המבוקשת, ועד עמידה מול החברה המבטחת במידת הצורך. סוכני ביטוח נחשבים אמינים ולכן אנשים רבים מעדיפים לפנות אליהם, בשל היחס האישי והתחושה שאתה יותר מנתון סטטיסטי.

חברות ביטוח ישירות - עד כניסתם של חברות הביטוח הישירות בשנים האחרונות, ניתן היה לרכוש פוליסות ביטוח רק באמצעות סוכנים בחברות ביטוח מסורתיות. לאחרונה התחילו חברות ביטוח שונות לשווק פוליסות ביטוח בעצמן, באמצעות נציגי שירות. באופן זה, חברות הביטוח הישירות יכולות לותר על עמלת הסוכן בעבור התיווך, לדרבן לקוחות לרכוש באופן ישיר דרכן ע"י הוזלת הפרמיה.

מומלץ תמיד לערוך השוואה מקיפה בין חברות ביטוח ישירות וסוכני ביטוח. זכרו לבדוק לא רק את התעריפים השונים, אלא גם את התנאים והכיסויים הניתנים במסגרת הפוליסה.

חברת MIS מפעילה אתרי אינטרנט באמצעותם ניתן לקבל הצעות מחיר לתחומי הביטוח והפיננסים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה