מושגים בליסינג
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מושגים בליסינג 

מאת   17/05/2010 |  נצפה 1836 פעמים

 

מה זה ליסינג?

ליסינג הינה המילה הלועזית לשיטת חכירת רכב, שבמסגרתה לקוח משלם עבור רכב תשלום חודשי קבוע, שנקבע בחוזה. הרכב לא נרשם על שמו של הנהג החוכר, אלא על שם חברת הליסינג, מה שמשפיע כמובן על סעיף הבעלות כאשר הרכב מוצע למכירה. תקופת ליסינג משתנה בהתאם לחברות והרכבים השונים, למרות שלרוב מדובר בתקופה של שלוש שנים (36 חודשים).

ליסינג תפעולי

בליסינג תפעולי, העסקה היא כוללת את כל עלויות הרכב, כלומר התשלום החודשי מכיל: מחיר הרכב, תשלום עבור דלק, ביטוחים, אגרות, טיפולי רכב, וכן תיקוני תאונות ותקלות. לפעמים ההסכם כולל שירותים נוספים כמו אספקת רכב חלופי כאשר הרכב במוסך, הסעה מהמוסך הביתה, ולעתים אף נהג אישי לתקופה שהרכב בטיפול. בחלק מעסקאות הליסינג ישנה הגבלת קילומטראז' לתקופת החכירה, מה שמחושב במחיר החודשי גם כן ומצוין בחוזה.

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הוא למעשה הלוואה לרכישת רכב. כלומר, החוכר מקבל הזדמנות לפרוס את עלות רכישת הרכב למספר רב של תשלומים חודשיים. המטרה היא לא לפגוע במסגרת האשראי של החוכר, ועל כן עסקאות אלה נעשות בשיתוף עם בנקים וגופים כלכליים אחרים. לעתים צריך לשלם גם תשלום חד פעמי בתחילת החוזה, שכן הליסינג המימוני והתשלומים החודשיים לא תמיד מכסים את כל עלות הרכב. בתום תקופת החוזה, לחוכר יש שלוש אפשרויות: הראשונה היא רכישת הרכב עצמו על ידי השלמת עלות הרכב בניכוי הסכום ששולם עד כה, השנייה היא העברת עסקת הליסינג לרכב חדש אחר, או החזרת הרכב לחברת הליסינג וסיום החוזה.

ליסינג מימוני מלא הוא מסלול נוסף, דומה למסלול של ליסינג מימוני רגיל אבל מכיל תוספת בתשלום החודשי שכולל עלויות נוספות של ביטוח, רישוי, טיפולים, ותיקונים.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה