ביטוח רכב לנשים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח רכב לנשים 

מאת   12/05/2010 |  נצפה 1723 פעמים

במאמר זה נסביר מה כולל ביטוח רכב לנשים ומדוע פוליסה זו נחשבת זולה יותר מפוליסת ביטוח סטנדרטית.

ביטוח רכב נחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר בענף הביטוח, כיוון שהוא מספק כיסוי הן במקרה של פגיעה פיזית (ביטוח חובה) והן במקרה של פגיעה ברכב וברכוש (ביטוח צד ג' וביטוח מקיף). בשל חשיבותו הגדולה, המדינה מחייבת את כל נהגי ישראל לרכוש ביטוח חובה במקביל לרכישת רכב או חידוש רישיון נהיגה.

בטרם נסביר מה כוללת בעצם פוליסת ביטוח רכב לנשים, נסביר אלו פוליסות קיימות בנוסף לפוליסת ביטוח חובה. כאשר אנו מבקשים לרכוש ביטוח רכב אנו יכולים לבחור בין ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, כאשר לכל אחת מהפוליסות יתרונות וחסרונות משלה:

פוליסת ביטוח רכב לנשים יכולה להיות כל אחת מהפוליסות הנ"ל; ביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף – כאשר ההבדל היחיד בין הפוליסות הסטנדריטות לאלו המיועדות לקהל הנשי הוא בגובה הפרמיה.

כידוע, הפרמיה עבור ביטוח רכב נקבעת בהתאם לשני מאפיינים – מאפייני הרכב ומאפייני הנהג. חברות הביטוח קובעות את גובה הפרמיה בהתאם לרמת הסיכון הסטטיסטי של הנהג, ולכן בעלי מכוניות איכותיות המצויידות במיגונים, כריות אוויר ונפח מנוע גדול ידרשו לשלם פחות מבעלי רכבים ישנים, ללא מיגונים וללא כריות אוויר. על אותו משקל, נהגים צעירים עם היסטוריה קודמת של תביעות ידרשו לשלם יותר מנהגים ותיקים ללא היסטוריה של תאונות.

במהלך השנים חברות הביטוח גילו כי מבחינה סטטיסטית נשים הינן נהגות זהירות מגברים, ולכן החליטו ליצור פוליסת ביטוח רכב מיוחדת, המתאימה בדיוק לקהל זה. בשל ההבדל המהותי בנתונים הסטטיסטיים בין גבר לאישה, הוחלט כי נשים ישלמו עד 35% פחות מעלות הביטוח המוצע לגברים בעלי נתונים זהים.

כיום, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח רכב לנשים אצל חברות ביטוח ישירות דוגמת AIG וביטוח ישיר, ובאמצעות סוכני ביטוח רכב שונים. נוסף להנחה המשמעותית בעלות הפוליסה, כל חברה מציעה הטבות ייחודיות כגון כרטיס הנחה לדלק, רכב חלופי, ביטוח שבר שמשות, שירותי דרך וגרירה ועוד.

בשל המבחר הגדול הקיים בשוק ביטוחי הרכב בארץ, רצוי לערוך השוואה מקיפה בטרם תחליטו היכן לרכוש ביטוח רכב לנשים. זכרו לבדוק לא רק את גובה הפרמיה, אלא גם את תנאי הפוליסה והכיסויים הכלולים בה.

אתר מקיף מציע שירות קבלת הצעות מחיר לביטוח דירה ורכב, ומרכז מגוון מאמרים בתחום הביטוח, על כל סוגיו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה