הכלב שלי טיפש כי...
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכלב שלי טיפש כי... 

מאת   06/09/2005 |  נצפה 3123 פעמים
פעמים רבות שמעתי אנשים הטוענים שכלבם טיפש מהסיבות הבאות:

1. השכן/ הדוד שלי אמרו לי שהם עשו משהו עם הכלב שלהם וזה עבד נהדר. כשניסיתי לעשות את זה עם הכלב שלי, הוא התמרד.
2. התייחסתי בדיוק אותו דבר לכלב הקודם שלי והוא היה ממש ממושמע, אבל הכלב הנוכחי שלי עושה לי בעיות.
3. החברים שלי אמרו לי שכלבים מתנהגים בצורה מסוימת, ושמתי לב שהכלב שלי לא מתנהג ככה.
4. הכלב שלי עושה כל מיני פעולות תמוהות. כשבאים אלי אורחים, הם צוחקים עליו. זה נורא מביך.
האם אתם דומים בדיוק לשכן, לדוד, או אפילו לאחים שלכם? אם היינו כולנו אותו הדבר, העולם היה משעמם מאד. אם תלכו לאנשים ותשאלו אותם "מה נשמע?", חלק יאמרו "טוב, תודה. ואתם?", וחלק יגידו "מה זה עניינכם?". חלק מהכלבים ישמחו לבצע דברים עבורכם בכל רגע נתון, וכלבים אחרים ירצו קודם לדעת מה המניע שלכם ומה הם מקבלים בתמורה.

כבעלי חיים תבוניים, עלינו להבין שכל יצור חי שונה ממשנהו. כל אחד נולד עם מטען שונה, והחוויות שהוא עובר בחייו מעצבות אותו והופכות אותו לאישיות מיוחדת. גם אחים לשגר לא יתנהגו באותה הצורה, והאופי המיוחד של כל אחד מהם יתפתח בדרך שונה בעקבות הסביבה בה יחיה במשך שנות חייו. כלב שלא עונה להגדרות של אנשים מסוימים, או לא עומד בציפיות שלהם, הוא לא טיפש, הוא פשוט כלב אחר עם תכונות אחרות ומטען אחר, וזה בעצם מה שהופך אותו להיות הכי מיוחד בעולם.

אנחנו אנשים שאוהבים מאד לעזור. תמיד נעוץ עצה טובה היכן שנוכל. החכמה היא לדעת איזו עצה לקבל ואיזו לא. הכדור נגד כאבי הראש עבד פלאים על חבר שלכם, אך כשניסיתם אותו, הסתובבתם בסוף עם תופעות לוואי במשך שבוע, בנוסף לכאב הראש שלא עבר. ידידה שלכם חינכה את הכלב שלה עם חטיפים והכל היה נהדר, וכשאתם עשיתם את אותו הדבר עם הכלב שלכם, הוא התחיל להטיל מימיו על המיטה שלכם. חישבו על זה רגע, האם בפעם הבאה שיהיה לכם כאב ראש תיקחו כדור מהחבר שלכם, או שתלכו לרופא? אם כולנו היינו יודעים הכל על הכל, הרי לא היה צורך ללמוד רפואה, הנדסה, מחשבים או אילוף. עצות זה דבר נחמד, אך חשוב לדעת לסנן אותן, ולזכור תמיד לגשת לאיש מקצוע המתמחה בעניין הנדון, על מנת שהוא יוכל לענות לכם ולכוון אתכם בדרך הנכונה.
ליטל עמרם
אילוף כלבים ופתרון בעיות התנהגות
www.lital-dogs.co.il
contact@lital-dogs.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה