ייעוץ עסקי ואסטרטגי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ייעוץ עסקי ואסטרטגי  

מאת   05/05/2010 |  נצפה 2615 פעמים

היום יותר מתמיד בעולם העסקים הדינאמי, נחוצה עזרת בעלי מקצוע בייעוץ עסקי לפתיחת עסק וביסוסו של עסק קיים. עולם העסקים כיום הוא משתנה, דינאמי ומאוד מגוון, ועל בעלי העסקים להתאים עצמם להתפתחויות החדשות או שיישארו מאחור. היועצים המקצוענים נותנים ייעוץ אסטרטגי לבעלי העסקים המעוניינים להתפתח בעולם המשתנה. מהו ייעוץ אסטרטגי ואיך מזהים בעלי מקצוע בתחום הייעוץ העסקי, את הפוטנציאל הגלום בעסק חדש.

תוכנית עסקית - ייעוץ לעסק מתפתח

יש אנשים שחושבים שתפקידם של בעלי מקצוע בתחום החשבונאות לתת ייעוץ עסקי לעוסק המתחיל, אך הדבר אינו כך. רואה החשבון יכול לתת ייעוץ פיננסי עד גבול מסוים אך משם, העסק כולו בידיים של היזם, וקורה רבות שהיזם הצעיר אינו מנוסה דיו בעולם העסקים או שאינו מכיר את ההתפתחויות בתחום זה די הצורך. שכיח הוא הדבר, כי בעלי מקצוע מתחומים שונים מקימים עסק קטן מבלי להבין דבר בניהול תקין של עסק וללא ייעוץ, ללא תוכנית עסקית או דוח של תזרים מזומנים. עסקים קטנים אלו של בעלי מקצוע שונים שאינם קשורים לעולם העסקים, עלולים למצוא עצמם מדשדשים זמן רב בין רווח מצומצם להפסד ניכר, מכיוון שחסרים הם את ההבנה הבסיסית בניהול ופיתוח עסק. כאן נכנס לתמונה היועץ העסקי שיעזור לבעלי העסקים לעשות תכנון נכון של עתיד העסק הכוללת תוכנית עסקית, ייעוץ אסטרטגי, שיווק נכון ועוד.

שירות ייעוץ ליזמים בתחילת דרכם

יזמים צעירים המעוניינים בגיבוש תוכנית עסקית עבור עסק בהקמה ומעוניינים בעצה של המקצוענים מתחום הייעוץ העסקי, לגבי ניהול תזרים מזומנים או גיוס משקיעים, לרוב פונים לבעלי מקצוע בתחום כדי לקבל את הייעוץ הנחוץ להם. בתוך השלבים השונים בהם מתמקד הייעוץ העסקי, מסייע היועץ לאתר ולממש הזדמנויות עסקיות שכן הצלחתו של עסק תלויה לא מעט ביכולתו לזהות פוטנציאל ולהימנע מנקודות חולשה.

ייעוץ פינאנסי וגיוס הון

חברות לייעוץ עסקי מספקות ללקוח גם שירותים של בעלי מקצוע בתחום הפינאנסי וגיוס הון, שכן כל עסק מתבסס על ההון שעומד מאחוריו ואשר בלעדיו אין לעסק יכולת תמרון. אחד היתרונות של עבודה עם חברת יעוץ גדולה טמון בקשר של חברות אלו עם קרנות שונות, המאפשרות עזרה במימון וגיוס ההון הנדרש.

מתי נחוץ ייעוץ עסקי

למרות שעסקים רבים פונים לקבלת ייעוץ בזמן משבר, דווקא ראוי לה לחברה לקבל ייעוץ עסקי כאשר מצב החברה טוב והעסק רוצה להמשיך ולהתפתח, לזהות הזדמנויות ולגדול. ייעוץ עסקי של בעלי מקצוע מהתחום הכלכלי והעסקי יכול להועיל רבות לכל עסק מקטן עד גדול, חדש או ותיק, וכן עסק בצרות או עסק משגשג, ולמעשה כל חברה עם שאיפות נעזרת מדי זמן בשירות של ייעוץ עסקי כחלק מתוכנית של פיתוח וצמיחה.

 

אמיר כהן קידום אתרים חברת אי.קיי דיזיין www.ekdesign.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה