האם אתם אנשים בעלי צורך בשליטה, ומה משמעות הדבר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם אתם אנשים בעלי צורך בשליטה, ומה משמעות הדבר? 

מאת   02/05/2010 |  נצפה 6466 פעמים

האם אתם אנשים בעלי צורך בשליטה, ומה משמעות הדבר? / מאת יואב ברנזון

 

 

1) צורך לשלוט באחרים

 

אנשים בעלי צורך בשליטה הם אנשים שנמשכים מבחינה מינית ומבחינה מנטאלית לאנשים בעלי כוח משום שהם זקוקים לשלוט בהם, לשחק בהם ולגרום להם לעשות ככל העולה על רוחם.

 

למשל, נשים בעלות צורך גדול מאוד בשליטה נמשכות דווקא לגברים חזקים או לגברים מצליחנים או אפילו לנשים שתלטניות שמפגינות את הכוח שלהן. המחשבה שהן ישלטו באנשים בעלי כוח מעצימה את תחושת הכוח והשליטה של עצמן ומעוררת בהן ריגוש והנאה מיוחדת.

 

 

 

2) פחד לאבד שליטה

 

אנשים בעלי צורך בשליטה הם אנשים שמפחדים פחד מוות ממצב של אובדן שליטה. למשל, ביחסי מין אנשים כאלה יתקשו להגיע לאורגזמה, כי אורגזמה היא מצב של הרפייה ואובדן שליטה. ההנאה המינית שלהם לא תנבע מעצם האורגזמה עצמה אלא מהיכולת שלהם לשלוט בצד השני, להתעלל בו או פשוט לגרום לו לעשות כל מה שהם רוצים.

 

אנשים בעלי צורך בשליטה הם אנשים כפייתיים שנמנעים מכל פעילות הקשורה באובדן שליטה. הם הולכים על בטוח, מחפשים אנשים לשלוט בהם, הם חשדניים מאוד, הם אף פעם לא מרשים לעצמם להתאהב, הם אינם מסוגלים לשתות אלכוהול או סמים ונמנעים מכל פעולה שעלולה לגרום להם לאבד את צלילות המחשבה ואת העירנות שלהם.

 

 

 

3) סקרנות אינסופית

 

אנשים בעלי צורך בשליטה הם אנשים סקרניים אשר זקוקים כל הזמן לגירויים ולחידושים. הם תמיד יחפשו אנשים חדשים לשלוט בהם, כדי להגביר את הריגוש וההנאה מאקט השליטה.

 

הסקרנות שלהם דוחפת אותם לבחון כל הזמן האם הם מסוגלים לשלוט באחרים ועד כמה.

 

  

 

4) בדיקת גבולות

 

משחק השליטה הוא משחק של גבולות. אנשים בעלי צורך בשליטה יחפשו כל הזמן את גבולות חדשים וינסו להציב את גבולות השליטה שלהם במקומות מסוכנים ומאתגרים יותר ויותר. 

 

ברגע שהם שולטים באדם כלשהו, הם ינסו כל הזמן לבחון עד כמה ניתן לשלוט בו והאם אפשר להביא את אותו אדם למצבים קיצוניים ועדיין לא לאבד את השליטה בו. הם ימשכו אליהם אנשים שיאתגרו את כוח השליטה שלהם ויחפשו לשחק משחקים עם אנשים בעלי כוח שליטה כדי לגבור עליהם ולהביס אותם.

 

 

וטיפ לסיום: אנשים בעלי צורך בשליטה הם אנשים שכל חייהם עומדים על המשמר. הם כמו סוהרים בבית כלא המשחקים עם האסירים במשחק ידוע מראש של שוטרים וגנבים.

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה