מחשבות על יום העצמאות ובגידה במדינה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מחשבות על יום העצמאות ובגידה במדינה  

מאת   25/04/2010 |  נצפה 2014 פעמים

"דוד מלך ישראל חי, חי וקיים. דוד מלך ישראל חי, חי וקיים." כמדומני, במקומות רבים בישראל, שרו את השיר המוזר הזה, ביום העצמאות. דוד המלך מת ממזמן, ואוי לאנשים שחושבים שהוא חי וקיים. לעומת זאת, יש אנשים שמפרשים את השיר כ- מלכות דוד חייה וקיימת. שטויות והבלים.

בכל אופן, הביקורת של אנשים מסוימים על הרב הירש ז"ל, שהיה שר לענייני יהודים ברשות הפלסטינית, בממשלת ערפאת. או על נטורי קרתא הנפגשים עם אחמניג'אד באיראן. מצחיקה אותי – ולמה ?

פשוט הדבר. דוד המלך בכבודו ובעצמו, ביקש מקלט מדיני ופוליטי, אצל ארץ פלשתים. פלשתים מי שלא יודע, הייתה ארץ שנלחמה באופן תדיר, עם מדינת ישראל הישנה בשלטון שאול המלך ולאחריו. בנוסף, כשאכיש מלך גת יצאו עם פלשתים להלחם בישראל [המלחמה האחרונה של שאול המלך ושלושת בניו]. דוד יצא גם כן אל המלחמה, כשומר ראשו של מלך גת, אכיש. אולם, בסופו של דבר, שרי פלשתים לא ראו בעין יפה, את העניין הזה. לאחר שדוד הרג את שליטם, גלית. אכיש, מלך גת משלח את דוד בחזרה לביתו.       

על כן, "כל הפוסל במומו פוסל". תלמדו קצת היסטוריה, לפני שאתם מבקרים את כל העולם ואשתו. לנטורי קרתא ששורפים את דגל ישראל, ולנפגשי אחמניג'אד, יש אלף ואחד סיבות לעשות את מעשיהם. הם לא אנטישמים. הם לא שונאי יהודים.

כמו כן, במסכת אבות הנקראת בשבועות אלה, בין פסח לשבועות. כתוב: "על שלושה דברים העולם עומד: על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים". לא ראיתי שכתוב: שהעולם עומד על המדינה "היהודית והדמוקרטית" ועל צה"ל הכובש וחייליו "הגיבורים". אלא העולם עומד על אלוהים לבדו.

מקורות: שמואל א'. פרקים כז – כט. מסכת אבות א,ג.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה