ביטוח רכב רכוש
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח רכב רכוש 

מאת   21/04/2010 |  נצפה 1888 פעמיםביטוח רכב רכוש הינו למעשה ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף לרכב. ביטוח רכב רכוש קביל גם כאשר הוחלט בעל על פה על הסכמי הפוליסה עוד בטרם נחתמה ועדיין לא שולמו בעדה הפרמיה. פוליסת ביטוח רכב רכוש כולל: סיכון של גרימת נזק לרכב כתוצאה מתאונת דרכים, סיכון של גניבת הרכב, שריפת הרכב או תביעה של צד ג'. ביטוח רכב רכוש לבעלי רכב מעל 4 טון או רכב ממונע דו גלגלי אין תנאי מינימום המעוגנים בחוק. לעומת זאת ביטוח רכב רכוש לבעלי רכב עד 4 טון יש תנאי מינימום המעוגנים על פי חוק.

החוקים התקפים על ביטוח רכב רכוש :
ביטוח רכב
רכוש יש פיקוח מטעם המדינה באמצעות חוקים שונים כגון: חוק חוזה הביטוח לשנת תשמ"א 1981, תקנות פיקוח על עסקאות ביטוח משנת תשמ"ו 1986, חוק הביטוח על שירותים פיננסיים ביטוחיים משנת תשמ"א 1981 ובנוסף קיימים הכרעות, הוראות וחוזרים של הפיקוח על הביטוח.
בפוליסת ביטוח רכב רכוש לרכב פרטי או מסחרי עד 4 טון תעריף הביטוח נקבע על פי פרמטרים כגון: שווי הרכב ביום התביעה, מצב הקילומטראז', מצב מכני של הרכב ומצב התחזוקה שלו. לגבי ביטוח רכב רכוש צד ג' סכום השתתפות המבטח נקבעת מראש ולעיתים המחיר משתנה בין חברת ביטוח אחת לשנייה.
במקרה של ביטוח רכב רכוש לרכב פרטי או מסחרי מעל 4 טון הכולל אבזור כדוגמת משולש אזהרה, דיבורית או מזגן. בעל הרכב יכול לוותר על כיסוי ביטוחי בפוליסה לאביזרים הללו. בנוסף רשאי המבטח לא לכלול בפוליסת הביטוח אביזרי מיגון לרכב שהתווספו על פי בקשתו המפורשת.
חשוב לציין כי יש פריטים המחייבים כיסוי מיוחד בפוליסת ביטוח רכב רכוש כגון: רדיו, טלפון, מכשיר קשר, טלוויזיה, אנטנה ורשם קול.

לקבלת מיד נוסף אודות ביטוח חובה לרכב לחצו כאן : ביטוח חובה לרכב .

 

Mor Yadai

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה