משחקים מהקופסא
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משחקים מהקופסא 

מאת   20/04/2010 |  נצפה 2578 פעמים

 

משחקים מהקופסא

כמעט בכל מקום בעולם תוכלו למצוא באיזה פינה או סמטה קטנה חנות משחקים , היא יכולה להיות "עיר משחקים" או חנות קטנה אם מעט משחקים וצעצועים אך עדיין יהיה בה בובות ,,צעצועים וכל מה ששיך לעולם הילדים . בדרך כלל הם יגיעו בקופסאות קרטון , די מעניינות , מעוצבות מאוד ומושכות את העין , כדי למשוך את עיניהם של ילדינו וגם את הארנק שלנו על מנת שנקנה לילד את המשחק שהוא כל כך רוצה וכל כך התלהב ולוחץ על ההורים.

אך בכל קופסא נדרש המון חשיבה כמו: סולמות ונחשים מי יגיע ל100 , אייך לא לרדת למטה , משחק הזיכרון שהו נדרש לזכור מי , היה , איפה , מתי , ואייך - וכו' ... מכאן שלא רק שאנחנו נהנים מהמשחקים ומעיצוב הם אלא גם ילדנו משכילים מין משחקים בעלי חשיבה ושיפור זיכרון וזה בהחלט יכול קצת להרגיע אותנו שאנחנו יודעים שהילדים שלנו לא סתם משחקים ,אלא יש מטרה למשחק וזה רק יכול לעזור לנו , לפחות לפעמים, לעזור לילד להתקדם ולהתפתח.

מרוב כל המשחקים המוצאים בשוק הילדים "מתבלבלים" כאשר הם נכנסים לחנות המשחקים ולא יודעים איזה משחק מין המשחקים לקנות , אך אי אפשר לקנות את כל הפריטים בתוך החנות לכן האריזה או הקופסא של המשחק או הצעצוע הכי מעניינת "תזכה" להימכר הכי הרבה.

קיימים גם משחקים אשר הרעיון לקוח מתוכנית טלוויזיה כמו "מי רוצה להיות מיליונר", "אחד נגד מאה","של מי השורה הזאת","גלגל המזל" , אלה בהחלט יכולים להצליח ולהתבסס על הצלחת תוכנית הטלוויזיה כמינוף למשחק ושיווק מיטבי.

המון משחקים מחכים על המדף כדי שיקנו אותם, אך הילד הוא הקובע והוא זה שבוחר את משחק שישמש כ"להיט" הבא מהשפעתם של חבריו שסיפרו לו כמה שעות קודם בבית הספר איזה משחק הכי "שווה" .

ישנם משחקים שנשמרו כבר המון שנים עוד מאז שאנחנו המבוגרים הינו בתפקיד הילדים ושיחקנו במשחקים הללו כמו משחק הזיכרון אומנם הוא השתדרג משנה לשנה והתחדש בהמון עיצובים , אך הוא עדיין אותו משחק שהתחיל מקטן ללא הרבה ציורים ואט אט עם השנים הוא השתדרג והשתפר כיום אפשר למצוא המון גרסאות למשחק הזיכרון ולמרות המעבר הטבעי אל המחשב , יש עדיין משחקי זיכרון בולטים בקופסא.

אז יש לנו משחקים , משחקי קופסא , משחקי חשיבה בקיצור המון משחקים בכל מיני צבעים ועיצובים , כמעט לכל מקום שנלך או נביט או נשלח את ילדנו אם זה לגן או לקניון נראה משחקים שיכולים להתאים לכיסנו או לפעמים משחקים מוגזמים מידי במחירם אך נקנה אותם , נשתמש בהם ונשחק בהם . כך שעולמנו סובב סביב משחקים , אולי אפילו אנחנו עכשיו משחקים במשחק אחד גדול "משחק החיים " .

 

גימקס מישחקים ברשת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה