הכרה עצמית - מכירה עצמית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכרה עצמית - מכירה עצמית 

מאת   07/04/2010 |  נצפה 2625 פעמים
למרות שהמושג 'מכירה עצמית' כבר לא כל כך מושמץ, בגלל המודעות, ההולכת וגוברת, שבעצם אנחנו מוכרים את עצמנו כל הזמן, עדיין המודעות האנושית לא ממש מכירה בכך שמכירה והכרה היינו הך הם. ולמה הכוונה? ממה מורכבת ההכרה היומיומית שלנו? האין היא מורכבת מכל הדברים שמכרנו לעצמנו, שקיימים במציאות שלנו ושאנחנו כל יום חוזרים ומשננים לעצמנו באמצעות משפטי מכירה באופן כמעט טקסי, ריטואלי, כדי להמשיך ולשכנע את עצמנו ואת כל אלו שמסביבנו בצדקת הדברים? והאם אין ההכרה העצמית שלנו על עצמנו, על מה שאנחנו, ההגדרה העצמית שלנו, הדימוי העצמי שלנו, אינה מורכבת מסך כל המכירות שערכנו לעצמנו על ידי תסרטי שיחה משכנעים לעילא?

האין אנו מוכרים את עצמנו שוב ושוב גם לעצמנו וגם לזולתנו על בסיס יומיומי, שעתי, רגעי, כל הזמן?

אכן, אנחנו עושים זאת. ולא תמיד עושים זאת לשביעות רצוננו. תשאלו את עצמכם – מה יש לי בחיים? איזה מקצוע יש לי? האם אני אוהב מה שאני עושה? האם אני אוהב את מה שקורה במערכות היחסים שלי (מול הבוס, מול הבת/בן הזוג [במידה ויש], מול החברים שלי, מול המשפחה לי, מול הילדים שלי, מול כל אדם). האם אני אוהב את מערכת היחסים שיש לי עם עצמי, מהו הדימוי העצמי שלי, כמה ביטחון עצמי יש לי, מהי ההגדרה העצמית שלי? האם אני אוהב את הסביבה הפיסית שאני חי בה, מהו היחס שלי לאנשים בכלל, לעולם, לאלוהים (הטבע, היוניברס, כל אחד לפי אמונתו)? כל אלו הם דברים שקניתם במכירה עצמית, שערכתם בעצמכם ואך ורק בעצמכם לעצמכם. אז... אם לפעמים לא מוצא חן בעיניכם מה שמכרתם לעצמכם ואיך שאתם מוכרים את עצמכם לעולם, איך לשנות את המכירה הזאת? רמת ההכרה שלנו מכתיבה את הדרך שבה אנו מוכרים לעצמנו ולאחרים את עצמנו ואת הדרך שאנחנו מוכרים את המציאות שלנו לעצמנו ולאחרים.

אפשר להעלות את רמת ההכרה שלנו פי כמה מונים, להעלות את הסטנדרטים על פיהם אנו פועלים, להכיר טוב יותר את מערכות ההפעלה שלנו, ואת המורכבות שלהן ומערכות היחסים בינן לבין עצמן. כל אלו הינם דברים שניתן ללמוד, ואפשר ליישם תוך כדי למידה בסדנאות במאות תקשורת. ואז העולם נראה אחרת ואנחנו מרגישים הנאה ממלאכת הקניה. מוזמנים להציץ ולהתרשם.

לחץ כאן - להרשמה לסדנת 'במאות תקשורת' מיכל קלעי היל מנכ'לית 'תשע - במאות תקשורת' לרדת למגרש המשחקים, לעלות על במת החיים! http://www.tesha-bamautikshoret.com/ 072-2357635

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה