הדפסת תמונות גדולות - שיקולי רזולוציה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדפסת תמונות גדולות - שיקולי רזולוציה 

מאת   05/03/2010 |  נצפה 5188 פעמים

הדפסת תמונות גדולות היא משימה שיכולה להיות פשוטה ביותר ונגישה לכל אחד, אם יודעים למלא אחר מספר כללים לא מסובכים בכלל. העקרון הבסיסי הוא כיוון הרזולוציה של המצלמה. בנושא זה ברצוני להתמקד במאמר שלנו אותו בחרתם לקרוא. הדפסת תמונות גדולות יכולה להיות תחביב מהנה ויצירתי והיום היא נגישה לכל – המחירים משתלמים ובתי דפוס רבים מתמחים במתן שירותי הדפסה לכל דורש. זו אינה נחלתם של המקצוענים בלבד כפי שהיה מקובל בעבר.

 

הבעיה העיקרית כאשר ניגשים להגדלה של תמונות, היא הצילום ואיכותו כפי שביצעתם אותו במצלמה הדיגיטלית שלכם. אם התמונה צולמה ברזולוציה נמוכה, הדפסה של התמונה על פוסטר גדול או על קנבס תתקבל מטושטשת ומפוקסלת. הדפסת תמונות גדולות נמדדת אם כך ברזולוציה של התמונה.

 

רזולוציה נמדדת באופן מקצועי על ידי האותיות DPI שזה קיצור של dots per inch. כלומר כמה נקודות יש באינצ' אחד. זו מידה אוניברסלית.

הרזולוציה המומלצת לצילום עבור הדפסת תמונות גדולות הינה 300 DPI. כאשר לצורך השוואה, תמונות אשר מיועדות לשימושי מדיה כגון מצגות או אינטרנט, מספיקות להגיע לרזולוציה של 72 DPI ואיכותן תהיה מצויינת.

 

אם אתם לא יודעים באיזו רזולוציה צולמה התמונה שברצונכם להדפיס על פוסטר או קנבס, כדאי לבדוק מה משקלה ולקבל הערכה בסיסית לאיכותה.

תמונה שמשקלה הוא מעל מגה וחצי, או 1,500kb יכולה להתאים להדפסה גדולה.

בכל מקרה שווה להתייעץ עם בעל המקצוע ולהביא אליו את התמונה, או לשלוח אליו במייל שיבדוק ויגיד לכם איזה גודל ניתן לההדפיס את התמונה.

 

במצלמות מסויימות לא ניתן לכוון את הרזולוציה ברמות של DPI אך עם זאת האיכות נמדדת בצורה אחרת שכדאי להכיר גם. כאשר יש אפשרות במצלמה לבחור גודל תמונה, נעדיף תמונות בגודל 1,600x1,200 פיקסל ומעלה לצורך הדפסת תמונות גדולות.

גודל של 640x480 פיקסל יתן לנו איכות דפוס טובה לתמונה בגודל סטנדרטי מסורתי של 10x15 ס"מ ולרוב זה לא מספיק לפוסטרים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה