משחקים ברשת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משחקים ברשת 

מאת   04/03/2010 |  נצפה 2174 פעמים

ברשת קיימים אינספור משחקים ברשת, מכל מיני ז'אנר סוגים ומשחקים רבים החל ממשחקים דו מימד עם גראפיקה צבעונית מרובי משתתפים ועד למשחקי גוף ראשון בתלת מימד עם גראפיקה מדהימה ועם חווית משחק חדשה ומדהימה. הז'אנר משחקים ברשת התפתח קצת יותר מאוחר מז'אנר המשחקים מחשקי מחשב והפך להיות פופולארי קצת יותר מאוחר עם התפתחות המודם האינטרנטי מהירויות גלישה והאפשרות לקשר בין אנשים ברחבי העולם לא רק דרך צ'אט טקסטואלי או דפי אינטרנט אלא גם דרך משחקים וירטואלים עתירי גראפיקה.

משחקים רבים ברשת נבנו במיוחד עבור ז'אנר הרשת הזה אבל משחקים רבים גם נוצרו מן הסתם עוד לפני שהיה קיים הז'אנר הזה משחקים ברשת. הז'אנר משחקים ברשת כמובן התפתח יותר ויותר עם התפתחות האינטרנט דבר שגם הצליח לפתח יותר ויותר את הז'אנר משחקים באפן כללי והוסיף לו מימד חדש של הנאה וחווית משחק גדולה יותר.

 

כמו שמארתי קודם משחקים מסויים נוצרו במיוחד כדי ששחקנים ישחקו איתם ברשת ואפילו קיימים משחקים שעובדים אך ורק ברשת ובכלל לא נועדו לשחקנים יחידים וכדי לשחק בהם חייבים חיבור לרשת. משחקים כאלו אתם בוודאי מכירים גם מתוך ז'אנר בשם משחקי רשת, אלו משחקים כמו קאנטר סטריק, מייפל סטורי, או אחת ההצלחות הגדולות בכל העולם חוץ מבארץ היא WOW המשחק הזה למעשה הוא הצלחה מטורפת בחול והוא יוצר להמון שחקנים חובבי משחקים עולם ורטואלי ברשת עם אפשרויות רבות מאוד כמו: שוק וירטואלי פעיל, צ'אט ורטואלי, פנטזיה וסיפור, קוואסטים מסעות, יצירת דמות אישית ועוד מלא מלא דברים שהופכים את המשחק להרבה יותר אטרקטיבי יצירתי ומעניין. למרות זאת שאותם משחקים נוצרו במיוחד עבור הקטגוריה משחקים ברשת זה לא מפחית מקהל היעד של אותם משחקים, זה לא הופך את אותם משחקים לפחות פופולארים משאר משחקי מחשב אחרים. למרות שאותם משחקים אקסלוסיבים למשתמשי האינטרנט עם חיבור מהיר לאינטרנט עדיין קימים לאותם משחקים קהילות גדולות וכמויות עצומות של משתמשים וחברים רשומים לאותם משחקים. לרוב גם אותם משחקים ברשת שנוצרו עבור משחקים ברשת בלבד מחייבים יצירת חשבון והרשמה לאתר המשחק עם משתמש בעל סיסמא שיאפשר לכם להתחבר למשחק ולהתחיל לשחק. ישנם אפילו משחקים ברשת שמצליחים מאוד כלכלית על ידי חנויות שבהם חפצים או דברים רלבנטים למשחק עולים כסף או פשוט יצירת חשבון עולה כסף בעלות חודשית ועל המשתמש לישלם מחיר חודשי קבוע כדי לשמור על החשבון שלו ולהמשיך לשחק בעוד שאת המשחק עצמו הוא מקבל בחינם ויוכול להוריד אותו בחינם.

 

משחקי מחשב נוסטלגים ישנים ראו את התפתחות הרבה של משחקי רשת אחרים והחליטו להצטרף לחגיגה. רוב רובם של משחקי מחשב ישנים קיבלו את הפאן החיובי והחדש של משחקים ברשת והשתדרגו ביותר מאז שאיפשרו לשחקנים לשחק מול מתחרים אחרים אונליין בכל רחבי העולם. הדבר מוסיף לחווית המשחק וגם הופך את אותם משחק מחשב יבש ליותר אטרקטיבי ופעיל עם קהילה באינטרנט.

את אותן דוגמאות אפשר למצא במשחקים כמו GTA, RED ALERT, FIFA ועוד, ההחלטה לאפשר לאותם שחקנים לשחק גם ברשת מול מתחרים אחרים אונליין ולהפוך את אותם משחקים ליותר אטרקטיבים פתחה גם את כיסם של אותם גיימירים יותר עמוק שכן כדי לפתוח חדרי משחק או ליצור חשבונות ולשחק באינטרנט בחלק מהמשחקים צריך שרתים שעולים כסף, חשבונות שאולי יעלו כסף תלוי במשחק ובנוסף המשחק עצמו עולה כסף. זו אולי עוד דרך עבור מפתחי משחקים להרוויח כסף על חשבון שחקנים גיימרים וחולי משחקים ברחבי העולם אבל זה גם משהו שנותתן לשחקן חווית משחק חדשה ומלהיבה.

זהו אינו סוף של משחקי מחשב רגילים אבל זו בהחלט התחלה גדולה עבור כל אותם משחקים ברשת שנראה כאילו התחום רק ילך ויתפתח יותר ויותר.

 

גימקס מישחקים ברשת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה