תביעה משפטית - הנמל איבד את המכולה - הנמל ישלם את דמי האחסנה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תביעה משפטית - הנמל איבד את המכולה - הנמל ישלם את דמי האחסנה 

מאת   02/03/2010 |  נצפה 1497 פעמים

עו"ד גיל נדל, מורן שמילוביץ

לאחרונה, הגישה חברה יבואנית, העוסקת בתחום הבידוד לבניין,  תביעה משפטית, באמצעות משרדנו, כנגד חברת נמל חיפה, להשבת תשלום דמי אחסנה בגין אחסנת מכולה שעקבותיה נעלמו באופן זמני בנמל.

במקרה זה, היבואנית ייבאה מכולה המכילה יריעות פלסטיק המשמשות בביצוע עבודות בידוד ואיטום. המכולה נפרקה בנמל חיפה, אך כאשר היבואנית ביקשה לשחרר את המכולה הנ"ל מן הנמל לשם העברתה למחסניה, נמסר לה על ידי הנמל כי לא ניתן לאתר את המכולה.

רק לאחר כחודש וחצי של התכתבויות חוזרות ונשנות עם הנמל, איתר הנמל את המכולה האמורה.

בנסיבות אלה, היבואנית הופתעה לגלות כי הנמל הוציא לה שתי חשבוניות על עבור מה שכינה הנמל כ"אגרת אחסנה" של המכולה במהלך שהותה בחצרי הנמל.

היבואנית פנתה לנמל באמצעות סוכן המכס שלה בדרישה לזיכוי הסכומים שנגבו עבור "אחסנה" שכל כולה הינה תולדה של מעשיו ו/או מחדליו של הנמל עצמו. עם זאת הנמל השיב כי לפנים משורת הדין תאושר באופן חד פעמי הנחה בשיעור של 27% באגרת האחסנה. פתרון של הנמל לא הניח את דעתה של היבואנית אשר פנתה למשרדנו לשם טיפול בהשבת הסכומים ששולמו, במלואם ולשם הגשת תובענה בגין נזקיה המצטברים של מחדלי הנמל.

משרדנו פנה לנמל בדרישה להשבת הכספים שנגבו שלא כדין, אך נתקל אף הוא בתגובת הנמל כי יעניק ליבואנית הנחה של 50% מהסכומים ששולמו על ידי היבואנית בגין ה"אחסנה".

מובן מאליו כי היבואנית לא הייתה יכולה להסכים ל"הנחה" מסוג זה אשר לא          משפה את היבואנית בגין נזקיה. משרדנו הגיש תביעה לבית המשפט השלום בחיפה על מנת שיורה לנמל לשפות את היבואנית בגין מלוא הנזקים שנגרמו בגין מחדליו המתמשכים, אשר כאמור, למרות אותם מחדלים, בחר לגבות שלא כדין מחצית מהסכום ששולם בגין ה"אחסנה" כביכול, אשר נכפתה על היבואנית  בעל כורחה.

 

עו"ד גיל נדל עוסק בתחום דיני יבוא ויצוא, מסי יבוא ומסים עקיפים, חוזים בינלאומיים, הובלה ושילוח בינלאומי וקנין רוחני. עו"ד נדל מרצה בפורומים מקצועיים רבים כגון מכון היצוא, לשכת עורכי הדין, ארגוני סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, איגוד שלכות המסחר ועוד. לעו"ד נדל מדור קבוע בעיתון "תעשיות", במגזין PORT 2 PORT, ובפרסומים נוספים. חומר נוסף מאת עו"ד נדל ניתן להוריד באתר האינטרנט, בכתובת http://www.nadel-law.co.il האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה חוות דעת משפטית. לקבלת ייעוץ משפטי יש לפנות לעורך דין עם מלוא פרטי המקרה הספציפי.
מידע על ספרים מפרי עטו של עו"ד גיל נדל ניתן למצוא באתר האינטרנט: http://www.tradelibrary.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה