שינוי שם גורף להרבה תמונות בבת אחת מפוטושופ ומברידג'
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שינוי שם גורף להרבה תמונות בבת אחת מפוטושופ ומברידג' 

מאת   06/02/2010 |  נצפה 3059 פעמים

שינוי שם גורף להרבה תמונות בבת אחת

שתי דרכים לעשות את השינוי אחת דרך ברידג' והשניה דרך פוטושופ.

דרך ברידג'

הדרך הכי קלה לשנות שם להרבה תמונות בבת אחת מתוך תיקיה כלשהי היא דרך תוכנת ברידג'.

כל שיש לעשות הוא:

1.      לסמן את התיקיה הרצויה בלשונית Folders  ששם ניתן לראות את התיקיות שלנו במחשב.

2.      לגשת לתפריט Tools  ולבחור באפשרות שנקראת Batch Rename כלומר שינוי שם קבוצתי.

3.      יפתח חלון. בחלקו העליון Destination folder – תיקית היעד, נוכל לבחור באפשרות  Rename in same folder כלומר אם להשאיר את התמונות באותה תיקיה רק עם השם החדש. Move to other folder כלומר להעביר את התמונות  לתיקיה אחרת  - אם נלחץ על אפשרות זו יופיע כפתור Browse המאפשר לבחור לאיזו תיקיה במחשב נרצה להעביר את התמונות. או שנוכל לבחור באפשרות Copy to other folder כלומר להשאיר את התמונות בתיקיה הנוכחית עם אותו השם ולהעתיק אותם לתיקיה שנבחר עם השם החדש.

4.      בחלק האמצעי New Filenames – שמות חדשים – נוכל לבחור איך יראה השם החדש: בשדה השמאלי הראשון נוודא שרשום Text ובשדה שמימינו נקליד את השם שנרצה. בשדה הבא נוכל לבחור באפשרות Sequence Numbers – כלומר מספרים עוקבים. בשדה שמימינו נוכל להגדיר את הספרה הראשונה ברצף, נרשום 1. בשדה שמימין נוכל להגדיר כמה ספרות יהיו ברצף במספר העוקב: אחד, שניים, שלושה וכו'. למשל  1 Digit יהיה מס' 1. 2 Digits יראה כך 01.  3 Digits  יראה כך 001. לכן רצוי לדעת כמה תמונות יש לנו בתיקיה לפני שבחורים את כמות הספרות שמכילות את המספר העוקב.

5.      בצד ימין אפשר לראות את הסימנים + ו – לחיצה על – תוריד שורת שדות של הוספת נתון ולחיצה על + תוסיף עוד שורת שדות שבה נוכל לבחור נתון חדש. נוכל להגדיר שהשם יהיו מורכב גם מתאריך או שם התיקיה או אותיות עוקבות או הכל ביחד.

6.      בחלק התחתון ביותר – Preview –נוכל לראות תצוגה מקדימה של איך יראה השם החדש.

7.      בתחית החלון רשום כמה תמונות יש לנו בתיקיה שהולכים לשנות את השם שלהם.

8.      לסיום לחצו על מקש Rename – שנה שם – בצד ימין למעלה ובדקו בתיקיה לאחר שהפעולה תסתיים.

דרך פוטושופ

כדי לבצע שינוי שם גורף לתיקית תמונות שלמה יש תחילה לחזור למדריך הקודם  המסביר איך ליצור אקשן והכלתו על תיקית תמונות שלמה. הפעם אנחנו לא רוצים ליצור שום שינוי בקובץ חוץ מלשנות את השם לכן יש צורך בפעולת שמירה בלבד ביצירת האקשן.

1.      יצירת האקשן - נפתח תמונה כלשהי ב-פוטושופ (לא משנה איזו), ניצור אקשן חדש ונקרא לו בשם מתאים כמו: שינוי שם. ניגש לתפריט File > Save as ונשמור את התמונה בתיקיה כלשהי בשם אחר. נסגור את התמונה בפוטושופ ונעצור את האקשן. אפשר למחוק כעט את התמונה מהתיקיה, היא נועדה רק לשם יצירת האקשן.

2.      נחזור לפוטושופ ונבחר בתפריט File > Automate > Batch לאחר שבחרנו את האקשן הרצוי, תיקית המקור ותיקית היעד וסימנו את האפשרות Override "Save As" Commands נוכל לראות שדות דומים לאלו בברידג' תחת אפשרות File Naming .

3.      בשדה שרשום Document Name נרשום את השם החדש + בשדה שמימינו נבחר מהרשימה כמה ספרות עוקבות יהיו במספר של התמונה. בשדה שמשמאל מתחת נוכל לבחור באפשרות Extension להוספת סיומת הקובץ. מעל השדות מילוי נוכל לראות תצוגה מקדימה של איך יראה השם החדש.

4.      נלחץ על כפתור OK

בהצלחה,

רן

 

גרייס דיזיין - קורס גרפיקה,  עיצוב אתרים, עיצוב גרפי, הדרכה אישית ולקבוצות 052-4484044 באתר של גרייס דיזיין תוכלו למצוא מאמר זה ומאמרים נוספים בתוספת תמונות הסבר וסרטוני הדרכה // המדיה - אינדקס אתרים בתחום המדיה בלבד - הוסף אתר חינם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה