משחקי תפקידים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משחקי תפקידים 

מאת   04/02/2010 |  נצפה 3458 פעמים

ז'אנר מעניין של משחקים ברשת. לא בהכרח קשור רק למשחקי פלאש אלא לכל סוג של משחקים. הסוג הנפוץ ביותר של משחקי RPG הוא משחקי אונליין מרובי משתתפים וגם כן משחקי פלאש. אם נדייק אז הביטוי המדויק של המשחקי רשת RPG הוא משחק תפקידים מרובה משתתפים אונליין ברשת.. שזה בעצם לרוב משחק שבו השחקנים משחקים דמות שהם בוחרים לרוב משהו מסוג פנטזיה והם נלחמים עם הדמות עולים רמות ומתחזקים עם הזמן.


משחקי ה MMORPG בשמם הנוסף הוא ז'אנר מאוד מאוד פופולארי אבל גם משחקי ה FPS (משחקים בגוף ראשון) הם משחקים מאוד פופולארים בסגנון קאנטר סטריק או COD וכו' אבל עליהם אולי נדבר בסיקור אחר.


יש בישראל מספר משחקי MMORPG שהם מרובי משתתפים ומאוד פופולארים שתפסו תאוצה כבר מלפני כמה שנים ועכשיו הם מבוססים חזק עם קהילה של שחקנים שמשחקים בעיקר בסוג המשחקים האלו. יש את המשחק MU ONLINE ועוד משחק MMORPG נפוץ הוא MAPLE STOY. שניהם משחקים מרובי משתתפים תפקידים שבו אתם בוחרים דמות והמטרה שלכם היא לעלות רמות, לרכוש חפצים, להרוג יותר ויותר מפלצות ולהתקדם למפות חדשות ....


במשחקי הפלאש ה RPG משתלב בצורה קצת שונה מכוון שאתה לא משחק מול משתתפים אחרים אונליין (לרוב). כאן קיים ההבדל בין משחקי RPG למשחקי MMORPG שה-MMO זה אונליין מול אנשים אחרים. RPG זה הנושא של המשחקי תפקידים.
בפלאש אפשר למצא בעיקר משחקי RPG ולא משחקי MMORPG, ולרוב המשחקים האלו מאופיינים במשחק פנטזיה שבו אתם משחקים דמות כלשהי כובשים טירות או מפקדים על צבאות וכו'.


זהו לבנתיים על משחקי התפקידים RPG אולי בכתבה הבאה אני אעשה סיקור מורחב על אחד ממשחקי ה RPG הנפוצים בישראל כך שתוכלו להכיר אותם יותר טוב ואולי גם להתחיל ולשחק בהם.

גימקס מישחקים ברשת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה