ריהוט
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ריהוט 

מאת   02/02/2010 |  נצפה 1217 פעמים

ריהוט חדר הילדים

ריהוט חדר הילדים עשוי עבור אחדים להיות משימת הריהוט הקשה ביותר בבית. הילדים הם מרכז הבית והמשפחה והם דורשים תשומת לב מתמדת, כמו כן גם ריהוט חדר הילדים דורש התייחסות ומחשבה מיוחדת. בניגוד לאופן בו נבחר ריהוט עבור שאר חדרי הבית, במרה של חדר הילדים, זוהי החלטה שנבצע לעיתים תוך התנגדות מסוימת של דיירי החדר. לדוגמא, סביר שילד יעדיף שנוותר על שולחן הלימוד שבחדרו לטובת שידת טלוויזיה, אולם עבור הורים רבים שולחן הלימוד הוא חלק מאותו ריהוט הכרחי לחדרו של הילד. דוגמא זו ממחישה את הבעייתיות שעשויה להיווצר תוך ריהוט חדר הילדים, אולם ניתן לנקוט במספר צעדים מקדימים שעשויים להפוך את התהליך לבעייתי פחות.

ראשית ריהוט חדר הילדים עשוי לשמש גם לצורך יצירת גבולות עבור הילד. אי הכנסת הטלוויזיה לחדרו עשויה להוות אמירה מסוימת לגבי ניצול הזמן הפנוי של הילד. הילד עשוי להיות מאוכזב מכך, אולם להבין כי ביצוע חובות הלימוד בחדרו מקנה לו את הזכות לצפות בטלוויזיה בחדר המגורים. שנית יש לבחון כל ילד באופן שונה, ריהוט חדר הילדים חייב להתחשב בתחומי העניין של הילד, ובמדיה והם חיוביים אף לעודד אותם.

ילד שמנגן על כלי נגינה כלשהוא, עשוי לקבל עידוד מכך שאופן ריהוט החדר מסייע לו בתחביב. ההורים צריכים להיות רגישים לתחומי העניין של הילד ולבחון כיצד הם מסוגלים לעודד אותם על ידי ריהוט החדר שלו. תהליך ריהוט חדרי הילדים הוא משותף ולעיתים רצונותיהם של הילדים אינם עולים בקנה אחד עם רצונות ההורים. דיאלוג מאוזן בין הצדדים, תוך מחשבה מקדימה של ההורים על המגמות שהם מעוניינים לטפח אצל הילד עשויים לעזור. אולם יש להתייחס תמיד גם לרצונותיו ולצרכיו של הדייר האמיתי בחדר: הילד.

עוד על ריהוט מוסדי וריהוט ניתן למצוא באתר אלגן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה