סורגים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סורגים 

מאת   02/02/2010 |  נצפה 1318 פעמים

סורגים

סורגים הם הכרח שלא תמיד אנחנו שמחים בו. סורגים נתפסים אצלנו בדרך כלל כמשהו שסוגר וחונק, עם קונוטציה של בית סוהר. משהו שמפריד אותנו מהחוץ ולא נותן לנו ליהנות. במיוחד חוששים אנשים שגרים בבתים פרטיים. לפעמים נראה שכדי למגן בית פרטי צריך להפוך אותו למעין בית סוהר מסורג. במיוחד בעייתיים למיגון הם דלתות ההזזה הגדולות בבית שבדרך כלל מחברות את הסלון עם המרפסת או הגינה שכן סורגים המותקנים על דלתות גדולות יכולים להראות כמו כניסה לבית סוהר.

במקרה של בעלי עסקים הצד האסתטי פחות בעייתי. הבעיה של בעלי עסקים היא הפתחים הגדולים שהם צריכים להגן עליהם. סורגים משמשים מגן מפורצים ואורחים לא קרואים אחרים בבית העסק, אבל סורגים גם מונעים מהעוברים ושבים לראות מה יש בתוך החנות. אפשר למגן גם את הבית וגם את בית העסק באמצעות סורגים מעוצבים ויפים. סורגים מעוצבים מאפשרים מחד לראות מה קורה בחוץ, כאשר גרים בבית ולא רוצים להרגיש חנוקים. סורגים גם מאפשרים הצצה לתוך בית העסק או החנות כאשר הם סגורים.

פתרון מצוין עבור פתחים גדולים כמו יציאה למרפסת או לגינה או פתחים גדולים של בתי עסק אפשר הם סורגים נפתחים. סורגים נפתחים הם סורגים שיכולים להיפתח ולהתקפל. סורגים אלה כאשר הם פתוחים הם צמודים לצד אחד של הפתח, לדוגמא צד אחד של הדלת ויש סורגים שאפשר גם לסובב אותם הצידה וממש להחביא אותם מהעין כך שהם לא מפריעים בכלל בשעה שהם פתוחים.

כאשר יוצאים מהבית או כאשר סוגרים את בית העסק או החנות, סוגרים את אותם סורגים ואז יש שוב הגנה על הנכס שלנו. כיום ניתן להתאים סורגים לצורות שונות וגדלים שונים של פתחים בבית ובבית העסק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה