הגשמה עצמית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הגשמה עצמית  

מאת   31/01/2010 |  נצפה 2242 פעמים

לכולנו יש חלומות, אולם מעטים מממשים את חלומותיהם ומגיעים להגשמה עצמית. עבור אחד החלום הוא לכתוב ספר, עבור אחר החלום הוא לרקוד, ועבור השלישי החלום הוא לתרום לאנושות. אנשים שמממשים מטרות שיש בהן משום הגשמת החלום שלהם, חווים סיפוק ואושר, ומגיעים להגשמה עצמית. יש דוגמאות רבות לכך, שככל שהחלום הוא יותר ספציפי, והאדם פועל למימושו מתוך תשוקה ובאופן בלתי נלאה, התוצאה מהווה לא רק פריצת דרך אישית והגשמה עצמית, אלא גם תרומה בעלת ערך לאנושות. 

אצל רוב האנשים, למרבה הצער, החלומות כמוסים או אף כבויים. מי ששמע בילדותו ובבחרותו הערות כגון "למי אתה חושב את עצמך? " או "אף אחד אצלנו במשפחה מעולם לא..." יגדל להיות מבוגר שאינו מממש את חלומותיו ושההגשמה העצמית היא ממנו והלאה. מערכת החינוך ואמצעי התקשורת מחדירים באופן בלתי פוסק מסרים, ישירים או עקיפים, המעודדים את הפרט "להיות כמו כולם", כשה"כולם" הזה משתנה מעת לעת. ילדים  על פי רוב לא מקבלים מסרים, שמזמינים אותם להעיז ולחלום, ולהגיע לחיים של הגשמה עצמית. ילדים שלא מקבלים כלים להגשמה עצמית, ולא נקראים לממש את חלומותיהם ולהגשים את גדולתם, יגדלו להיות מבוגרים, שאינם חיים ואולי אף לא שואפים להגשמה עצמית. לפעמים הם ויתרו על החלום שלהם ואולי הפסיקו לחלום בכלל, ופעמים אחרות הם לא באמת ויתרו על חלומם, הוא נשאר כמוס בליבם, כמין פנטזיה רחוקה ובלתי מושגת., מה שעדיין לא מביא אותם לחיות חיים של הגשמה עצמית. הם ויתרו על מימוש החלום, לפעמים במחיר של תסכול, או ייאוש, לפעמים מתוך תחושה של החמצה או הרמת ידיים, ולעיתים הם אפילו לא מודעים לכך שמקור התחושות הללו נעוץ בהעדר הגשמה עצמית.

אלא שהגשמת החלומות האישיים והדרך אל הגשמה עצמית אינם בגדר חלום או פנטזיה. בבסיס תהליך האימון האישי עומדת אמונה חסרת פשרות של המאמן, ביכולתך להגשים את חלומותיך, ולחיות מתוך הגשמה עצמית.

הצעד הראשון לקראת הגשמה עצמית, הוא להתחבר מחדש לאותו חלום שגנזת בלבך. ההנחה היא, שאם מישהו חש תשוקה יוקדת לדבר מה – יש סיבה לכך. כל מה שנדרש זה להתחבר לחלום, להשראה שהוא מביא איתו, או להצית מחדש את התשוקה שדוכאה, על מנת לצאת לתחילתו של מסע מופלא שיוביל להגשמה עצמית.

אורית פרי -  מאמנת להגשמה  כתובת: אזר 40א כפר סבא 44505 טלפון: 09-7448229 נייד: 052-2513325  http://www.imun4life.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה