כיצד ניתן להיכנס לאזור הלא מודע?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ניתן להיכנס לאזור הלא מודע? 

מאת   27/01/2010 |  נצפה 2171 פעמים

כיצד ניתן להיכנס לאזור הלא מודע? / מאת יואב ברנזון

 

 

 

האזור המודע הוא אזור המוכר והנוח שלכם

  

כל האנשים חיים בתוך מגבלות התודעה שלהם. התודעה חיה ומתקיימת תמיד באזור המוכר והנוח שלה, והיא אינה נוטה לנוע מעבר לגבולות אלה מעצמה.

 

כאשר אדם חי בתוך האזור המודע של התודעה שלו, הוא חש כבול ומוגבל, הוא רוצה להתקדם ולהיות משוחרר וחופשי יותר, אבל הוא חושש מהלא נודע ולכן הוא נותר בתוך גבולות המודע, המוכר והנוח.

 

 

האזור הלא מודע הוא האזור שעוד לא פסעתם בו

 

 

האזור הלא מודע הוא אזור הנמצא בהישג יד, אבל מכיוון שהוא אזור שאינו מוגדר ואינו מוכר - הוא הופך למסוכן ולמאיים על התודעה שלכם. אלא שהאזור הלא מודע אינו באמת מאיים או מפחיד בפני עצמו. התודעה שלכם פשוט אינה מכירה אותו, ולכן היא חוששת באופן טבעי לפסוע בתוכו.

 

הסיבה שרוב האנשים חוששים משינוי אינה קשורה בחוסר מסוגלות או אמצעים, אלא רק בחשש מפני דברים לא מוכרים. כך יוצא, שרוב האנשים חיים בתסכול או בתחושה שהם מוגבלים על ידי המציאות או הנסיבות, כאשר לאמיתו של דבר הם מוגבלים אך ורק על ידי התודעה של עצמם.

 

  

 

הכניסה לאזור הלא מודע מחייבת התנסויות חדשות לחלוטין

 

הדרך לפרוץ את מעגל הקסמים הזה ולנוע אל תוך האזורים הלא מודעים שלנו כדי לצמוח ולהשתחרר, היא להיות פתוחים להתנסויות חדשות שאיננו מכירים ושלא חווינו מעולם.

 

כאשר אנשים לומדים לא לחשוש מהשונה רק משום שהוא שונה וחדש - הם למעשה מפתחים יכולת לחוות חידושים ללא חששות או פחדים מגבילים, וכתוצאה מכך הם צומחים, נהנים ומגיעים לאזורים חדשים בתודעה שלהם ובחיים האמיתיים שלהם.

  

 

 

לא לפחד מהחדש

 

הפחד מהחדש או השונה נוצר כתוצאה מהחזקה בעמדות מיושנות או מוכרות ובדעות קדומות ושליליות. הדעות הללו הם הגבול שחוצץ בין המוכר לבין האפשרויות שממתינות לכם בחוץ, באזור הלא מודע שעוד לא פסעתם לתוכו.

 

אם תהיו מוכנים, ולו לשם החוויה, להשאיר את העמדות שלהם בצד לרגע, ולחוות חוויה חדשה לחלוטין - תוכלו להחליט לעצמכם מה טוב לכם ומה מתאים לכם יותר, דרך ההתנסות בלבד, ולא דרך המחשבה או השיפוט המוקדם.

   

 

וטיפ לסיום: שינוי אינו תוצאה של מחשבה אלא של התנסות. רק התנסות חדשה מובילה למחשבות חדשות. 

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה