בניגוד לדעה הרווחת - מוסד הנישואים הקלאסי מתפרק בזכות נשים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בניגוד לדעה הרווחת - מוסד הנישואים הקלאסי מתפרק בזכות נשים  

מאת   27/01/2010 |  נצפה 3511 פעמים

בניגוד לדעה הרווחת - מוסד הנישואים הקלאסי מתפרק בזכות נשים / מאת יואב ברנזון

 

 

 

מוסד הנישואים הקלאסי הוא שוביניסטי במהותו

  

מוסד הנישואים הוא בהגדרתו שובינסיטי, מכיוון שהוא נוצר על ידי הדת שנשלטה כל הדורות על ידי גברים ולא על ידי נשים. מוסד זה כופה על נשים התנהלות מצומצמת והוא מאיים על החופש של נשים לבטא את עצמן בצורה חופשית.

 

מוסד הנישואים הוא בעל יתרונות גדולים יותר עבור גברים יותר מאשר עבור נשים. זו הסיבה מדוע מרבית הגברים דווקא מרגישים נוח להישאר נשואים בעוד שנשים פשוט נחנקות במסגרת הנישואים ויוזמות למעלה מ-90% ממקרי הגירושין בארץ ובעולם.

 

 

נשים מודרניות אינן מוכנות לקבל עוד את תנאי הנישואים הדתיים

 

 

לנשים מודרניות הנישואים הממוסדים אינם מתאימים. הן אינן מוכנות לחיות עוד תחת המגבלות של מוסד הנישואים הדתי והן אינן מוכנות לקבל את האפליה המובנית של מוסד זה לרעת הנשים ולטובת הגברים. והכי חשוב, הן אינן מוכנות להיכנס לתפקיד האישה הקטנה.

 

נשים מודרניות רוצות הרבה יותר מהנשים של פעם. הן רוצות להתחבר ולהתמסד רק עם גבר שהן אוהבות ולא עם גבר שהוא שידוך נכון מבחינת ההורים או המשפחה אבל אינו מעורר בהן רגש. הן רוצות חופש במסגרת הזוגית ושאף אחד לא יעמוד להן על הראש. הן אינן מוכנות שהגבר יסרס אותן או יקטין אותן והן תובעות לעצמן בני זוג תומכים שיסייעו להן לצמוח, לגדול, להצליח בקריירה ולכבוש אתגרים. הן מצפות מגברים שיסייעו בכל עבודות הבית, בתחזוקת הילדים, בחינוך, למעשה בכל התפקידים הנשיים. הן רוצות שהגבר יהיה חזק, יוזם, עקבי, נאמן ואוהב אך גם תומך, מתחלק, מפרגן, מבין, פתוח וליברלי. 

 

  

 

שיעור הגירושין הגבוה מתאר את הרצון של נשים בחופש זוגי גדול יותר

 

מוסד הנישואים הישן למעשה מבטא גישה מאוד טכנית ומצומצמת לזוגיות מבחינת הנשים. אישה לא יכלה בעבר לבחור באמת את בחיר ליבה, אלא היה עליה להסכים להינשא לשידוך שהיו קובעים עבורה.

 

במסגרת הנישואים הכפויים הללו, היה ברור שהגבר ישלוט באישה ובמידה רבה יקבע מה היא תעשה ומה לא. תפקידו של הגבר היה לכפות על האישה שורה של חוקים מגבילים בבית, לייעד את האישה להבאת ילדים ולתחזוקת הבית ולא להתיר לה להרגיש, להתבטא, להתפתח ולזכות בחיים משלה, אלא רק לתפקד למען הגבר, למען הבית ולמען המשפחה.

  

 

 

מוסד הנישואים מתפרק בזכות נשים

 

הקריסה האדירה של מוסד הנישואים מסמלת למעשה את המרידה של נשים מודרניות במסגרות הישנות של פעם, ומוסד הנישואים הוא אחד הסמלים המרכזיים והבולטים של אותו עידן ישן.

 

מוסד הנישואים אינו מתפרק בגלל גברים אלא דווקא בזכות נשים. הן מובילות את תהליך ההתפרקות של המוסד הזה, על ידי כך שהן מתחזקות, מתעצמות, מרוויחות בזכות עצמן, משתחררות מהכבלים הישנים ואינן מוכנות עוד להקריב את עצמן למען התפקידים הישנים שהיוו את הבסיס עליו נשען מוסד הנישואים הדתי.

   

 

וטיפ לסיום: אישה חדשה ומודרנית אינה מתאימה למוסד הנישואים ואינה מוכנה גם להתאים את עצמה אליו. היא רוצה הרבה יותר, בהרבה פחות מגבלות. עדיף לה להיות רווקה, חד-הורית, גרושה או ידועה בציבור ולא להיות נשואה לא רק לבעלה אלא גם למוסד הנישואים המגביל, המיושן והמדכא נשים.

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה