חלונות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חלונות 

מאת   19/01/2010 |  נצפה 1168 פעמים

חלונות הזכוכית בבית

עולם עיצוב הפנים ככלל ומגוון סוגי החלונות בפרט, גדל ומתרחב לאורך השנים ומציע אפשרויות רבות לבחירת חלונות מתאימים ובמחירים נוחים. החלון הינו פתח בבית שמאפשר כניסה של אוויר ואור ואף יוצר קשר ויזואלי ליושב בתוך הבית עם המתרחש בסביבתו החיצונית. הזכוכית מקושרת לרוב עם החלונות כיוון שזכוכיות הינם חומר שכיח ממנו מורכבים החלונות. לרוב משתמשים בזכוכית כדי ליצור את המחיצה בין תוך הבית ובין החלק שמחוצה לו. יתרונות הזכוכית הן בהיותה שקופה ובכך מאפשרת קשר עם הסביבה החיצונית ומעבר של אור של תוך הבית.

במקרים רבים נהוג לשים כיסוי נוסף לחלל החלון כדי לשפר את רמת הבידוד ולמנוע חדירה של אור בשעות לא רצויות. ניתן להתקין על חלונות  הבית תריסים מסוגים שונים, חלקם ידניים וחלקם חשמליים המאפשרים מגוון רחב של אפשרויות פתיחה. תריסים מנוצלים לרוב הן כדי ליצור שכבה נוספת של בידוד והן לאטימת החלון מפני כניסה של אור. ניתן להשתמש בוילונות המותקנים על חלונות הבית בחלקו הפנימי של המבנה, וילונות עשויים אף הם למנוע מעבר של אור או במקרים אחרים למתן את עוצמתו ולהפוך אותו לנעים יותר.

הזכוכית מפנה כיום את מקומה לחומרים אחרים ויעילים יותר, אולם בעבר הייתה חשיבות רבה לעבודת הזיגוג בעת התקנת החלונות. הצורך בעבודה עם הזכוכית לצורך קביעת העובי והצורה היא עבודתו של הזגג. בעת בניית בית ותכנון החלונות שלו, במידה והם מזכוכית יש למצוא איש מקצוע מיומן בעבודת הזגגות, אשר יוכל לוודא כי הזכוכיות מתאימות לגודלו ולצורתו של החלון. בנוסף יש לדאוג כי חלונות הבית בנויים מזכוכית בעובי המתאים ביותר עבורם. חלונות הפונים לעבר רחוב רועש צריכים במקרים רבים להיות עברם יותר ואפילו בעלי שתי שכבות של זכוכית, זאת כדי לבודד את הרעש הרבה שעשוי להגיע מן הרחוב. חלונות הפונים לעבר לחצר משחקים ממנה עשוי להיזרק כדורים או חפצים אחרים לכיוון החלון צריכים להיות עבים ועמידים יותר.

לעיתים יש לדאוג לתריסים מאסיביים ואף לסורגי ברזל שימנעו את מהחפצים להגיע אל זכוכית החלון ולשבור אותה לרסיסים. חלונות הבית מתפקדים בתור פתחים לצרכים שונים בחיי היום יום, עד השנים האחרונות הייתה הזכוכית המרכיב העיקרי ממנו היו מרכיבים חלונות. למרות שבשנים האחרונות החלו להשתמש בחומרים אחרים ונוחים יותר, עדיין יש בתים רבים בעלי חלונות זכוכית ועבודת הזגגות, שתפקידה עיצוב אותם זכוכיות עברו חלונות הבית, עדיין רלוונטית עבור רבים.

בחירת זכוכית מתאימה הן מבחינת עובי והן מבחינת צורה הינה חשובה במקרים רבים, כמו כן יש לאבזר את חלונות הבית באביזרים נוספים כגון תריסים או וילונות כדי להגיע למצב בו חלונות הבית מעוצבים באופן הטובו הנוח ביותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה