המטבח, המטבח | פנל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

המטבח, המטבח | פנל 

מאת   19/01/2010 |  נצפה 1078 פעמים

 

המטבח

המטבח של כל אחד מאיתנו שונה אחד מהשני, כמו שכל אחד מאיתנו שונה אחד מהשני. המטבח של אחד יכול להיות מלא בהפתעות של נשנושים ומעדנים, בעוד המטבח של אחר יכול להיות בנוי כמו מסעדת שף. המטבח של אחד צריך להכיל בדיוק את מה שצריך כדי להכין אוכל בסיסי, והמטבח של אחר מכיל את כל הצעצועים האפשריים ליצירת מנות מעוצבות וטעימות להפליא.

המטבח של כל אחד מאיתנו מסמל, בצורה כזאת או אחרת, את הרגלי האכילה שלנו ואיך אנחנו מתייחסים לגוף שלנו בכל מה שנוגע לאוכל. המטבח שלנו צריך להכיל את כל החומרים שאנחנו זקוקים להם כדי להכין אוכל (בין אם זה האוכל עצמו בצורת חומרי גלם לבין כלים כדי ליצור מהאוכל יצירת מופת) והוא גם צריך להיות מקום שנעים ונוח לנו להתנהל בתוכו כדי שנוכל להכין בצורה נעימה את האוכל לעצמנו (ולאחרים, אם צריך). מטבחים שמכילים ניירות משרדיים וחשבונות, או צעצועים של ילדים קצת יקשו עלינו להכין ארוחה עם תשומת לב ארוחה כשמה שאנחנו חושבים עליו זה איך לא ליפול מהכדורים שמסתובבים בכל מקום או החשבונות שאנחנו צריכים לשלם.

המטבח שלנו צריך לתת דרור ליצירתיות שלנו, כי אוכל הוא כן אומנות, וצריך המון תשומת לב כדי לדעת קודם כל מה להכין (זאת אומרת- מאיזה אוכל בריא לגוף שלנו ואיזה לא) ואיך להכין אותו (זאת אומרת- עם איזה כלים להשתמש באיזו צורה, זמנים, צורות, צבעים וכל מה שמרגש אותנו מבחינת אוכל), וזה אפשרי אם המטבח שלנו הוא מקום שכיף לנו לחזור אליו וכיף לנו לבשל בו, גם כשאנחנו חוזרים עייפים מהעבודה וההרגל שלנו הוא להכניס שניצל-תירס למיקרו וללכת לישון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה