היצמדו למהות - התרחקו מהדימוי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

היצמדו למהות - התרחקו מהדימוי  

מאת   17/01/2010 |  נצפה 2075 פעמים

היצמדו למהות - התרחקו מהדימוי / מאת יואב ברנזון

 

 

 

הדימוי הנוצץ

  

החיים האמיתיים אינם משהו נוצץ. החיים האמיתיים הם עבודה קשה, סיזיפית ופשוטה שנעשית בהרבה השקעה, אהבה, אכפתיות וסבלנות. 

 

אלא שבעידן בו הכל מוצג לראווה והכל נתפס כקל להשגה - יותר ויותר אנשים נתפסים להאמין בדימוי הנוצץ ולא במהות האמיתית של החיים. כתוצאה מכך, הם הורסים את חייהם.

 

 

המהות הפשוטה

 

 

פרפקציוניזם, חתירה לדימוי מושלם, הרצון להיות הכי הכי, הצורך או הדחף הכפייתי לתפוס את מרכז הבמה - כל אלה הם מטרות הנובעות מדימוי כוזב של הצלחה ושל כוח אבל לא באמת מביטחון ומאושר.

 

בפועל, רוב האנשים שבאמת הצליחו בכוחות עצמם בחיים הם אנשים מאוד צנועים, חרוצים, ישרי דרך ופשוטים שהגיעו להצלחה בעבודה מאוד קשה, באמונה ובהתמדה של שנים רבות.

 

  

 

הנסיכה הקסומה או הפועלת החרוצה?

 

הרבה אנשים היו מעדיפים להיות נסיכים, מלכים ורוזנים מאשר פועלים פשוטים, נמלים חרוצות, אנשי מעשה. אותם אנשים חיים את הדימוי של ההצלחה אבל לא את ההצלחה האמיתית.

 

בחיים - אפשר לחיות לפי דימוי או לפי צרכים של ממש. כאשר חיים לפי דימוי החיים מאוד קשים, לא נוחים, מזוייפים ומחייבים המון מאבקים. לעומת זאת, כאשר נצמדים למהות, לאמת ולפשטות - החיים נחווים כפי שהם, בלי סיבוכים ובלי מורכבויות מיותרות, עם הרבה הנאה ועם הרבה עבודה קשה.

  

 

 

מי שמשועבד לדימוי אינו חופשי לפעול, לחיות ולחוות באמת

 

במקום לחשוב איך זה ייראה על ידי אחרים - חשבו האם זה מתאים לכם ועושה לכם טוב. במקום לחשוב כיצד תהיו הכי מצליחים והכי בולטים - חשבו איך תוכלו לשרת טוב ולעשות טוב.

 

במקום לחפש את הרושם ואת מחיאות הכפיים - היו מחוייבים לדרך שלכם ותרגישו ענווה ופשטות. במקום לנסות לעשות רושם על אחרים - בחרו במה שאתם זקוקים לו באמת.

   

 

וטיפ לסיום: אל תחיו את החיים שלכם בשביל הרזומה או קורות החיים. תחיו את החיים שלכם בשביל עצמכם. 

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה