על אין מה לעשות עכשיו של קרולינה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על אין מה לעשות עכשיו של קרולינה 

מאת   14/01/2010 |  נצפה 2268 פעמים

קרולינה- מה אעשה עכשיו?

 

נדמה שכבר שנים רבות קרולינה זוהרת בשמי המוסיקה הישראלית, אם בהשתתפות איכותית בפרוייקטים כמו עבודה עברית והדרכים הידועות או באלבומים מצויינים של פאנסט וכמובן הבנות נחמה- אבל רק עתה יוצא אלבומה הראשון: "מה אעשה עכשיו"?

 

קרולינה הבשילה היטב לקראת הרגע המכריע הזה בקריירה שלה ועשתה יפה שהמתינה- האלבום מגובש אך מגוון, נותן מקום ליצירתיות שלה אך משתף גם אומנים אחרים ובעיקר- משאיר הרבה טעם של עוד.

 

סלחו לי אם דווקא אתייחס פחות לסינגלים,המוצלחים שלעצמם שכבר יצאו לרדיו: happiness ו"אף אחד לא בא לי" או ל"צר לי צ'רלי" הפאנקי המקפיץ והמקורי ואמליץ למאזינים על קבוצה של לא פחות מחמישה שירים יפהפיים שמשלבים בין עברית ססגונית,כמעט אלתרמנית לעתים, ללחנים ועיבודים עשירים,רכים וקסומים-

 

 "אל תלך" למלים ולחן של שחם אוחנה עם שורות כגון "תן לשקר לעלות ולצוף, לנשום את הצוף שלך","מצפן לבך" עם כלי נשיפה מכשפים של שלומי אלון,"הבלדה על אביר החופש ובת גלים" בהשתתפות מפתיעה של אורי כנרות,איש "בום פאם" ו"בלקן ביט בוקס" בדואט שלקוח מחוזות האגדה,"אוף איתך" בא' אבל גורם למאזין לעוף בע' , ו"הוא שלי כל כך",אולי היפה מכולם.

 

בקרולינה יש צדדים רבים וקול וכשרון שמתבטא יפה בכולם, אם יש נקודה אחת פחות מוצלחת היא הפער בין רמת הטקסט בעברית לזו באנגלית- הפער קיים ואולי אין צורך באלבום עברי , למרות ההרגל, לשיר באנגלית.

 

בארבע מלים:רוצו,אבל מהר לקנות.

מורה ומרצה לאנגלית ולאמנות ומבקר המוסיקה הישראלית של התכנית "בילוי היום" בגלי צה"ל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה