העוצמה שבמחשבה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

העוצמה שבמחשבה 

מאת   07/01/2010 |  נצפה 2242 פעמים

לכל אחד יש מאגר של פוטנציאל אישי אדיר ויחודי  אנו צריכים  לזהותו ולהביאו לידי מימוש ובכך  להאדיר ולהעשיר את חיינו באהבה בהצלחה ובבריאות.

למחשבות שלנו יש כוח ועוצמה הן שולטות בחיינו ומניעות אותנו להצלחה או לכשלון. המחשבות שלנו משפיעות גם על התייחסות הסביבה אלינו . התורה מספרת לנו על המרגלים שהלכו לתור את הארץ . הם ראו את יושבי הארץ הענקיים "ונהי בעיננו כחגבים , וכן היינו בעיניהם" אם אדם מתייחס לעצמו בהתייחסות שלילית זה מה שהוא ישדר לחברה בשפת הגוף שלו, בטון הדיבור מעין אנרגיה מגנטית שמשפיעה וכך החברה תתייחס אליו כ"חגב". בדיוק כמו ברכב, אם מטים את  ההגה ימינה או שמאלה הרכב יפנה לכיוון שנטה . בנהיגת החיים אנו מטים את מחשבותינו להצלחה או לכשלון  ,חיינו מקבלים את ההטיה ומגשימים אותה.

אישה צעירה הגיעה לבית אימה עצובה ושבורה היא הרגישה מותשת כל בעיות החיים "התלבשו" עליה. האישה התלוננה על ביתה הוא קטן וישן ואין להם כסף לשפץ אותו, ילדיה שובבים ,מתרוצצים ופעלתניים מידי, הרכב התקלקל , בעלה קנה לה ליום ההולדת ספר משעמם, הכל כל כך רע וקשה.

שמעה האם החכמה את צרותיה של ביתה ורצתה לעזור לה בכל בעיות החיים, כל הזמן!. הוציאה דף ועט ,ציירה נקודה שחורה במרכז הדף ושאלה את ביתה  "מה את רואה?" .ענתה הבת "נקודה שחורה" "ומה עוד?" הבת ניסתה להתבונן יותר לעומק ולא הבחינה בשום דבר נוסף היא ענתה לאמה "כלום!" .

אמרה האם "שכחת דבר חשוב מאוד את רואה את הנייר". חייכה האישה הצעירה והבינה את השיעור המאלף.

 כדאי לה לשנות את דפוסי מחשבתה. אמנם הבית שלה ישן אך ברוך השם יש לה בית , ילדיה אמנם שובבים אך הם בריאים ומלאי אנרגיה, הרכב מקולקל אבל יש כאלה שאין להם רכב, בעלה אולי לא בחר עבורה את המתנה האידיאלית אך הוא חשב עליה והוא אוהב אותה, היא הבינה שלעיתים אנו מתמקדים בנקודה השחורה ולא רואים את הנייר.

במהלך החיים כשאנו מתמקדים בנקודה השחורה , נתפוס את עצמינו וננסה לראות את הנייר .

כל דבר שנתמקד בו יגדל, לכן עלינו להתמקד בדברים הנכונים בצורה מעצימה .

שום דבר לא השתנה בנתונים שלה אך הרבה מאוד השתנה מעוצמת המחשבה.

 

החיזוק העצמי! כאשר אדם חושב מחשבות חיוביות ,מאמין בעצמו ביכולתיו  הוא הופך להיות בלתי מוגבל , משוחרר לחלוטין ומפיק מעצמו את המירב והמיטב.

נתאמן בחשיבה חיובית בחיזוקים חיוביים , בהגדים חיוביים : "למרות מגרעותיי אני אוהב ומכבד את עצמי וסולח לעצמי ולאחרים על שגרמו לי להרגיש / לפעול כך ", "יש לי יכולות מדהימות" "אני מוצלח" .יש חשיבות רבה לדיבור העצמי על מנת לחזק ולהפנים את החיזוק .כותב דוד המלך בספר התהילים "האמנתי כי אדבר" כשאדם מדבר ומשמיע לאוזניו זה פועל על התת מודע ומניע את האדם לעשייה .

 

בהצלחה ובאהבה

ד"ר רינה מורדו PHD

ד"ר רינה מורדו PHD
מאבחנת ומטפלת ריגשית ומתמחה במערכות יחסים
מעבירה הרצאות וסדנאות חויתיות ויצירתיות ברוח היהדות במגוון נושאים: גבולות וסמכות, חלקי האישיות סגנונות תקשורת, מודעות עצמית, העצמה אישית, אמונה ובטחון ,משברים ואתגרים בנישואין ובהורות, רפואה משלימה.
אבחון בציורי ילדים, נר הופי, פלאם רפלקסולוגי תרפי, פרחי באך קוסמטיקה ורוקחות טיבעית, תרגילי מוח  E.F.T לשיפור תיפקודים ולשחרור ריגשי .
מתאים גם לכנסים ימי עיון ,קייטנות מוסדות ופרטיים.
ובנוסף סדנא יחודית להכנת קרמים מחומרים טיבעיים
ליצירת קשר  http://rina-phd.com
href="mailto:rina_phd@walla.comrina_phd@walla.com">">rina_phd@walla.com
0506535147 לא בשבת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה