מהו יאוש ומדוע הוא מתרחש?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו יאוש ומדוע הוא מתרחש? 

מאת   24/12/2009 |  נצפה 2227 פעמים

מהו יאוש ומדוע הוא מתרחש? / מאת יואב ברנזון

 

 

 

ניתוק מהצרכים האמיתיים

  

אנשים מיואשים הם אנשים שמנותקים מהצרכים האמיתיים שלהם. הם נמאים במקום מסויים, אבל לא במקום שמספק להם את מה שהם באמת רוצים וצריכים.

 

ככל שאדם מנותק ממה שהוא זקוק וצריך כך הוא "מתייבש" ונעשה מריר, מתוסכל ואף מיואש מהחיים. לעומת זאת, ככל שאדם מתקרב לצרכים שלו כך הוא נעשה מלא, מסופק ושמח.

 

 

פחד לממש חלומות

 

 

יאוש יכול לנבוע מההכרה שהחלומות האישיים לא יתממשו בגלגול הזה או כתוצאה מכך שאדם פשוט מפסיק לחלום, כי הוא כבר לא מאמין בחלומות ובמימוש התשוקות שלו.

 

חלומות הם מזון נפשי שהאדם זקוק לו. ללא חלומות המניע לחיים יורד, ההתלהבות, האופטימיות וההתרגשות דועכים ומשם הדרך ליאוש ולדיכאון כרוני היא קצרה.

 

  

 

סטייה מהיעוד

 

אנשים שסוטים מהיעוד שלהם או שחיים את החיים של אחרים ולא של עצמם - מפתחים תחושות של יאוש. אדם שלא חי את החיים להם הוא נועד הוא אדם שמוצא את עצמו בעמדה מייאשת ומתסכלת ביותר.

 

היאוש יכול להתפוגג ולהיעלם רק בתנאי שבוחרים לחיות ולמצות את החיים. כל אדם יכול לחיות רק את החיים שלו, ולכן כשאדם מתחיל לחיות כפי שנכון לו ומתאים לו באמת היאוש שלו נעלם ובמקומו נובטת האופטימיות ושמחת החיים הטבעית.

  

 

 

תקווה, אופטימיות ושמחה

 

היאוש הוא תוצאה של סטייה מהדרך הנכונה ומאורח החיים המתאים והאמיתי של כל אחד מאיתנו. יאוש עמוק או דיכאון הם מצב בו ישנה של תקיעות כל כך עמוקה עד שאין עוד תקווה לצאת מהפלונטר ולהיחלץ מאורח החיים הנוכחי.

 

הדרך לנטרל יאוש ולצאת ממנו היא להבין את הגורמים ליאוש, באיזה אופן סטינו מהנתיב ומהיעוד שלנו, מה עלינו לעשות כדי לחזור למסלול הנכון והחלטה מודעת לנקוט בשורה של צעדים כדי לתקן את המעוות בחיינו ואת מה שמדכא אותנו.

   

 

וטיפ לסיום: לפעמים, יאוש הוא תוצאה של חוסר אמונה ותקווה עצמית. ולפעמים, הוא תוצאה של אדם או בן זוג שמדכא אותנו, מרפה את ידינו או לא מאפשר לנו לחיות את חיינו כפי שאנחנו רוצים.

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה