מה הקשר בין כסף לבין גירושין?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה הקשר בין כסף לבין גירושין? 

מאת   24/12/2009 |  נצפה 2517 פעמים

מה הקשר בין כסף לבין גירושין? / מאת יואב ברנזון

 

 

 

חוסר בשלות כלכלית

  

גברים רבים אינם בשלים כלכלית. הם לא מודעים מספיק לתפקידם הכלכלי, הם אינם מחשיבים כסף, אין להם את המסוגלות להרוויח ולהתקדם והם חוששים להתמודד בכל הכוח עם הדרישות של שוק העבודה המודרני.

 

לחוסר בשלות כלכלית ישנה השפעה ישירה על גירושין. כדי לקיים נישואים יציבים לאורך שנים יש צורך, בין היתר, להבטיח פרנסה סבירה ויציבה, ביטחון קיומי ותחושה של עוצמה וחוסן כלכלי. 

 

 

ציפיות למימוש פוטנציאל

 

 

נשים נישאות בדרך כלל על סמך ההבטחה למימוש פוטנציאל שהן רואות בגבר שלהן. הן בוחרות את הגבר שלהן תוך בחינת פוטנציאל הצמיחה וההשתכרות שלו. אישה שנישאת לגבר חרוץ, שאפתן ואנרגטי מצפה שבסופו של דבר היא וילדיה יוכלו להינות מפירות הצמיחה של הגבר שלה.

 

אלא שלא כל פוטנציאל מתממש בפועל. גברים רבים מחמיצים את עצמם, אינם מצליחים לממש את הפוטנציאל האמיתי הגלום בהם, נתקעים במהלך החיים או פשוט מתעייפים ונעשים כבויים ומותשים כבר באמצע החיים. המצב הזה מוביל לאכזבה אצל הנשים והוא אחת הסיבות לגירושין.

 

  

 

נישואים בשלים

 

בעבר, גברים היו נישאים לנשים רק לאחר שהם הוכיחו את הבשלות הכלכלית שלהם. גבר מבוסס ובעל נכסים היה נישא לאישה, כי הוא יכול היה להבטיח לה ולילדים המשותפים שלהם חיים של רווחה, נינוחות, איכות וביטחון.

 

לעומת זאת, גברים חסרי מעמד כלכלי או חסרי ביסוס ויכולת כספית לא היו נישאים עד שלא הצליחו לעמוד על רגליהם ולהוכיח סוג של יכולת כלכלית. כיום לעומת זאת, המצב שונה. גברים רבים נישאים לפני שבכלל הוכיחו יכולת כלכלית או בכלל נעשו מודעים ליכולת הכלכלית שלהם. הם נישאים על בסיס ההבטחה למימוש הפוטנציאל שלהם - ולא על בסיס התוצאות שלהם בשטח.

  

 

 

נישואים טרום כלכליים

 

נישואים טרום כלכליים דומים לעסקה של חתול בשק. האישה מהמרת על הפוטנציאל של הגבר, מקימה איתו חיים משותפים, ילדים ובית - ואז עליה לעמוד מול המציאות ולהתמודד איתה, גם אם היא אינה נעימה לה כלל וכלל ואף מאכזבת.

 

אם ההימור מצליח לאישה - הרי שהיא דייקה בתחזיותיה ובחרה בגבר הנכון. אך אם ההימור שלה כשל - היא מגלה שבעצם אין לה ברירה ועליה לעזוב ולהתגרש. האכזבה מכישלון ההבטחה, והחיים היומיומיים הקשים דוחפים נשים כאלה לחפש דרך חיים אחרת, אפשרויות חדשות, אולי גבר חדש ומבטיח יותר, גבר מבוסס בעל כושר כלכלי מוכח.

   

וטיפ לסיום: נישואים בשלים הם נישואים חכמים יותר. במקום להמר, מקבלים בדיוק את מה שרואים, ולא את מה שרוצים לראות או מקווים לראות.

 

 

 

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה