דלתות פלדה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דלתות פלדה 

מאת   06/12/2009 |  נצפה 1705 פעמים
דלתות פלדה הן מה שמפריד בין החיים הפרטיים שלנו בבית לבין העולם. דלתות פלדה שומרות ומגינות עלינו מפני מה שבחוץ. ומונעות מכל מני פגעים ומפגעים חיצוניים להיכנס אלינו הביתה. דלתות פלדה משרות עלינו תחושה של ביטחון. אנחנו זקוקים לתחושה של ביטחון בתוך הבית שלנו ודלתות פלדה מספקות לנו תחושה זו.
דלתות פלדה הן בדרך כלל דלתות הכניסה לבית. גם בדירות שאין בהן דלתות אחרות, כמו דירות סטודיו או דירת חדר תמיד תהייה דלת כניסה ובדלתות כניסה בדרך כלל מותקנות כיום דלתות פלדה.
דלתות פלדה מגינות עלינו גם מפני מזג אויר. דלתות פלדה מיוצרות כך שהן עמידות בפני תנאי מזג אויר שונים ומשתנים כמו גשם, שמש חזקה, לחות גבוהה וקור. דלתות פלדה מתוכננות להיות עמידות בפני חלודה והן מבודדות גם מבחינה תרמית וגם מבחינה אקוסטית. הבידוד האקוסטי מאפשר הפחתת רעשים כך שעם דלתות פלדה שומעים פחות את הרעשים הקיימים מחוץ לדירה וגם בחוץ שומעים פחות את מה שמתרחש בתוך הדירה.
הפלדה ממנה עשויות דלתות פלדה מיוצרת בתהליך טכנולוגי בו מערבבים בין היתר מתכת שהיא בדרך כלל ברזל. כתוצאה מערבוב המתכות נוצר חומר בעל קשיות רבה ותכונות רבות נוספות המאפשרות יצירת דלתות פלדה חזקות ועמידות.
חלק מהביטחון של דלתות פלדה נובע מהמנעולים המותקנים בהם. יש מגוון רחב של מנעולים המיועדים לדלתות פלדה: יש צילינדרים עם כרטיס בקרת שכפול פירוש הדבר שבלי הכרטיס אי אפשר לשכפל את המפתח. צילינדרים רבים הם בעלי התנגדות לקידוח, מה שלא מאפשר לקדוח כדי לפרוץ את הדלת ובכך מקשה על פורצים את המלאכה.
יש אפשרות להתקין מספר מנעולים ובכך לשפר את הבטיחות של דלתות פלדה. אפשר להתקין מנעול במרכז הדלת. אפשר להתקין בנוסף בחלקן העליון של דלתות פלדה מנעו נוסף מעל הידיות המאפשר נעילה נוספת ולכן גם בטוחה יותר. אפשרות נוספת של מנעול שמגביר בטיחות של דלתות פלדה היא , מנעול קומבינציה שגם הוא מותקן בחלקה העליון של הדלת ועל ידי הקשת קוד ייחודי לכם תוכלו לפתוח ולנעול את הדלת. בבתים רבים יש מערכות אינטרקום ומערכות בקרת כניסה. גם עבור דלתות פלדה אפשר להתקין נעילה חשמלית. אפשר גם להוסיף סגר ביטחון שמתקינים על דלתות פלדה מבפנים חלק אחד על הדלת וחלק שני על המשקוף. סגר זה מאפשר פתיחת הדלת באופן חלקי כדי לראות מי בצד השני ואף לנהל איתו שיחה.
בטיחות בבית חשובה לנו ביותר ולכן חשוב לנו להשקיע בהתקנת מערכות שיבטיחו את שלוותנו בבית. דלתות פלדה ניתן למצוא בטווח רחב של מחירים וקיימות בשוק מספר לא מבוטל של חברות העוסקות בתחום. ניתן למצוא מידע טכני רב הנוגע לחומרים מהן עשויות דלתות פלדה באתרים רבים באינטרנט. באותם אתרים ניתן למצוא לא רק מידע על בטיחות של דלתות פלדה אלא גם על המנעולים המותקנים בדלתות פלדה וכן על דגמים וסגנונות רבים ומגוונים של דלתות פלדה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה